Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un forum cu aer de parfum


 
AcasaParteneriUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?

In jos 
+10
gabyy
iulia
flory
bulinuta
narcy
mirela1974
Anca.
mami ionela
anuta22
Noemi
14 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeSam 25 Apr - 18:41

Ati facut plaja in timpul sarcinii?
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeVin 8 Mai - 20:25

nici asta nu stiu,dar cred ca da,dar sa te si feresti un piculet de soare,banuiesc,eu una nu am facut plaja cand eram insarcinata,pentru ca am fost pe timp de toamna iarna primavara.
Sus In jos
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela


Numarul mesajelor : 2183
Data nasterii : 04/08/1984
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 39

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeVin 8 Mai - 21:29

eu am mers la mare,insa acoperita,lsub umbrewla mai mult ,la cea mare,insa la cea mik,nu pot spune,am nascut-o in iunie.
Sus In jos
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeSam 9 Mai - 2:31

deci se poate merge si la mare,daca nu ai greturi,si sa nu poti sta pe plaja. :dddd:
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeSam 9 Mai - 3:12

Se poate merge insa trebuie sa-ti acoperi burta. Eu la 7 luni am mers la FElix, am facut baie si putina plaja pentru ca ardea foarte tare soarele, am prins canicula aia din 2007 chiar acolo.
Sus In jos
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeSam 9 Mai - 3:20

dar totusoi bine ca ai mers,chiar daca nu ai putut face plaja foarte multa macar ai mai plecat de acasa sa te recrezi. :dddd:
Sus In jos
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela


Numarul mesajelor : 2183
Data nasterii : 04/08/1984
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 39

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeSam 9 Mai - 13:44

pai da fetelor,atata timp cat nu exagerezi,totul e permis in sarcina!
Sus In jos
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeSam 9 Mai - 16:30

ce bine,numai sfaturi bune pot gasi viitoarele mamici aici la noi pe forum. :dddd:
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeVin 15 Mai - 19:46

daca faci in limitele bunului simt nu cred ca este vreo problema. putin dimineata si putin dupaamiaza nu cred ca strica. eu numai de plaja nu am avut chef. eram foarte umflata...dar imi placea sa inot si mergeam pentru asta la piscina.
Sus In jos
narcy
Membru Junior
Membru Junior
narcy


Numarul mesajelor : 535
Data nasterii : 06/02/1983
Data de inscriere : 14/05/2009
Varsta : 41

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeVin 15 Mai - 19:51

am fost o singura data la plaja si eram in luna a 8.
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeJoi 21 Mai - 22:05

eu am stat zi de zi la paje
dar numai asa in maieu (burtica acoperita) si in pantaloni scurti
zic nah.....totusi sa fiu si eu putntel bronzata :shyr: :shyr: :gkje:
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeVin 22 Mai - 19:53

din pacate,nu am mai fost la mare de vreo 4 ani :udfs:
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeSam 23 Mai - 4:32

Eu de 8 ani si asa m-as mai duce, si pe jos numai sa vada si Alex marea.
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeSam 6 Iun - 0:42

Eu nu am fost niciodata :def: :def: :def: :def:
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeSam 6 Iun - 0:49

Cum asa? pai anul asta poate ajungeti, macar si pentru cateva zile, e foarte frumos.
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeJoi 2 Iul - 2:06

Nu o sa ajungem niic anul asta
mie mila sa stric atatia bani , :udfs:
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
flory
Proaspat initiat
Proaspat initiat
flory


Numarul mesajelor : 360
Data nasterii : 21/06/1984
Data de inscriere : 04/06/2009
Varsta : 39

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeVin 3 Iul - 4:53

cat timp am fost insarcinata, nu mi-au dat voie mama, soacra mea, si sotul sa merg...ufff...iar eu iubesc marea foarte foarte mult..sunt ca rata mac mac mac... :ujrtv: m-as balaci cat e ziua de lunga...
insa din pacate, nici dupa ce am nascut nu am ajuns....asta e. astept cu nerabdare anul care vine, poate am norocul si ma balacesc in Mediterana...sa vedem pe ce meleaguri poposim.. :jdss:
Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeDum 12 Iul - 19:36

eu am facut plaja, iar a doua zi am ajuns la urgente era sa pierd copilul
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeDum 12 Iul - 20:10

Aoleu, cum asa?
Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeDum 12 Iul - 20:42

pai am stat o zi intreaga la soare am facut si insolatie , iar a dous zi aveam dureri mari am facut injecti si am scapat eram in luna a 5 a de sarcina
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeDum 12 Iul - 20:48

vai vai, ce-a fost in mintea ta oare? Eu am fost la felix in luna a saptea dar am sta tmai mult la umbra, scoteam doar picioarele la soare :ujrtv: , sau in apa si numai dimineata pana la 11 si dupa amiaza dupa 4
Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeDum 12 Iul - 20:57

nu m-am gandit ca voi pati ceva era asa de bine :shyr:
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeDum 12 Iul - 20:59

:ujrtv: :ujrtv: te cred ca era bine
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeLun 13 Iul - 17:05

ce curaj ai avut,Iulia!Nu ti-a zis nimeni,ca lui Flory,sa nu te expui atata la soare?
Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeLun 13 Iul - 19:49

nu si nici eu nu m-am gandit ca nu este bine sa stai o zi intreaga la plaja :shyr:
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 43

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeMar 14 Iul - 17:07

si eu am fost la mare graviduta in 6 luni, stateam in soare, nu am probleme cu soarele, burtica o acopeream cu un prosopel, imi placea sa innot, sa vina valurile pe burtica...cica e bun si innotul asta la gravidute...dar ieseam cu o burtica tzapana din mare...cred ca innota si bb cu mine :ujrtv:
Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeMar 14 Iul - 20:48

inseamna ca fetitei tale ii place tare mult apa inschimb fetitei mele ii place soarele nu vrea sa iasa afara daca bate putin vantul si cu ea am stat la plaja dar nu asa mult sa nu mai patesc ca prima data
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 43

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeMar 14 Iul - 22:51

daa, ii place mult apa, si cand ploua vrea afara si se balaceste in apa, la mare numai in apa sta, e fericita ca are si nisip si apa la un loc :kj:
Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeMier 15 Iul - 3:50

ce bine eu nu am curaj sa o duc la mare pentru ca ea plange si cand face baie
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeMier 15 Iul - 15:14

Chiar daca e vorba de sarcina , sunt un pic off topic dar am vazut sptamana trecuta un medic pediatru spunea ca nu e indicat sa ducem copii la mare inainte de varsta de 3 ani, mai ales bebelusii in primul an de viata, explica acolo ceva cu razele ultraviolete dar nu am avut timp sa ma uit ( cum noi nu avem de gand sa mergem anul asta nu m-a interesat prae tare :kj: )
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 43

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeJoi 16 Iul - 0:13

Si dr mea de familie in fiecare an ma *trimite* la mare pentru asta mica....asta nu inseamna ca o tin in soare non stop...si cand o tin in soare are ceva in cap si e data cu crema protectoare...noi trebuie sa ferim copii de ultraviolete si sa mergem pe plaja la o ora indicata de plaja.
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 35

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeMier 29 Iul - 18:46

doar de vreo 2 ori,dar mergeam aproape in fiecare seara cu picioarele,goale, pe nisip pe malul marii
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeSam 8 Aug - 7:31

anca2sm a scris:
Chiar daca e vorba de sarcina , sunt un pic off topic dar am vazut sptamana trecuta un medic pediatru spunea ca nu e indicat sa ducem copii la mare inainte de varsta de 3 ani, mai ales bebelusii in primul an de viata, explica acolo ceva cu razele ultraviolete dar nu am avut timp sa ma uit ( cum noi nu avem de gand sa mergem anul asta nu m-a interesat prae tare :kj: )

nu ai voie sa-i ti la soare intre 11.00 si 17.00 din cate stiu eu, dar aerosolii sunt foarte indicati cat de repede posibil. noi am fost si a fost foarte bine. nu am stat la plaja decat dimineata de la 8.30 la 10.30 cu el , si atunci la umbra, ca avem cort din ala special. in apa si pe nisip s-a distrat la maxim. vom merge cu siguranta si anul viitor, doar ca vom cauta conditii mai bune.
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeSam 8 Aug - 20:44

si eu am auzit ce zice Anca,dar daca e musai,atunci trebuie dimineata pana in ora 11 si seara dupa ora 17(si noi abia ne trezim pe la 8,pana ne spalam,mancam,ne imbracam si ajungem pe plaja,se face ora 11 :kj: )
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeDum 9 Aug - 0:49

unde ati auzit? ca acum incep sa ma sperii...
Sus In jos
raluralu
Forumist senior
Forumist senior
raluralu


Numarul mesajelor : 4957
Data nasterii : 21/03/1986
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 38

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeDum 9 Aug - 17:07

si noi am fost la mare cu andreea de mica,ne ducem in fiecare an.am o vecina care are o fetita,si racea mereu,si facea si o infectie in gat.anul trecut a fost cu ea la mare si nu mai are treaba fetita.a scapat de tot de infectia in gat.cel mai sanatos e dimineata la 6,pentru cine se trezeste,dar andreea mea pana la 10 nu o trezesti nici cu bomba. :kj:
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeDum 9 Aug - 17:44

Mirela eu la tv la emisiune de sanatate Traieste sanatos pe antena2 am vazut.
Pentru aerosoli copilasii care sunt mai bolnaviicosi trebuie dusi. Pe cumnatul meu l-au dus inainte de 1 an pentru ca tot facea bronsite si minuni de astea si-l trezeau dimineata inediat dupa rasarit si mergeau pe plaja cu el atunci cand briza era dinspre mare si aducea aer sarat .
Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeDum 9 Aug - 21:08

interesant nu stiam sper sa merg la anu poate mai trece criza asta...
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeDum 9 Aug - 21:28

anca2sm a scris:
Mirela eu la tv la emisiune de sanatate Traieste sanatos pe antena2 am vazut.
.
inseamna ca am vazut aceeasi emisiune :drt:
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeLun 10 Aug - 2:18

pai noi de aia am mers. nu e el bolnavicios, nu am avut probleme, dar preventiv. in fiecare dimineata eram la 6 la aerosoli pana la 7.30-8.00 , dormea in carut. si seara dupa 19.00 pana pe la 21.00 la fel.
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeLun 10 Aug - 15:15

ce matinali sunteti!!!!!!Noi suntem niste puturosi,toti 3...In timpul zilei ce faceati?Stateati in camera?
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeMar 11 Aug - 3:35

cand ardea soarele foarte tare, da. in rest ne plimbam prin toate statiunile. il dadeam cu factor 50 oricum, si stateam numai la umbra.
Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeMar 11 Aug - 4:15

si eu i-am dat cu o crema de protectie si au pielea patata mai ales pe maini de parca nu au facut baie de o luna :kdf:
Sus In jos
lyvya
Forumist senior
Forumist senior
lyvya


Numarul mesajelor : 2116
Data nasterii : 11/12/1977
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 46

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeVin 28 Aug - 14:44

Nu m-am riscat.Am fost la mare prin septembrie dar m-am plimbat pe malul marii.
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeLun 28 Sept - 4:36

Eu de 2 ani ma pregatesc sai duc la mare dar nah drumul asta lung ma sperie
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 43

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeLun 28 Sept - 23:42

daaa, la voi chiar ca e luuuuung drumul.........
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeMier 27 Ian - 16:53

daaaaaaaa plang
dar sper sa ajung totusi intr-un an
poate la vara daca nu la anul viitor
vreau neaparat
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 35

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeMier 27 Ian - 16:59

eu aici sunt va astept cu bratele deschise Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? 595263
Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? 90372 can am vazut mesajul de la gabyy am crezut k s-a intors iar pe forum Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? 562229
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeSam 30 Ian - 7:38

mortala si eu la fel...rad
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 35

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitimeSam 30 Ian - 16:08

Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? 914738 Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? 914738
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Empty
MesajSubiect: Re: Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?   Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii? Icon_minitime

Sus In jos
 
Ai voie sa faci plaja in timpul sarcinii?
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Greutatea in timpul sarcinii
» Poftele in timpul sarcinii
» Stresul in timpul sarcinii
» Vitamine in timpul sarcinii
» Fumatul in timpul sarcinii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un forum cu aer de parfum :: TOTUL DESPRE CONCEPTIE,SARCINA , NASTERE SI NOU NASCUTI-
Mergi direct la: