Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un forum cu aer de parfum


 
AcasaParteneriUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Povestile si intrebatile copilariei.

In jos 
+11
elena
carmensyta
flory
gabyy
bulinuta
Anca.
mami ionela
mirela1974
ani10
Noemi
andreea
15 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
andreea
Forumist senior
Forumist senior
andreea


Numarul mesajelor : 1678
Data nasterii : 10/11/1987
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 36

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeJoi 14 Mai - 21:27

Le cititi copiilor vostri povesti? Va cer sa le cititi povesti seara sau in timpul zilei? Care sunt cele mai interesante intrebari pe care vi le-au pus puii vostri?
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeVin 15 Mai - 2:31

Da le place sa citim povesti dar acum ca Adisor a crescut si a invatat toate literele il punem pe el sa citeasca
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
andreea
Forumist senior
Forumist senior
andreea


Numarul mesajelor : 1678
Data nasterii : 10/11/1987
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 36

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeVin 15 Mai - 23:13

Eu nu ii citesc povesti inca...e si prea mic ca sa fie atent atat,....si sa asculte. in schimb i le povestesc pe scurt...cat mai copilareste posibil...si merge...asculta si cateodata coopereaza. Cand o sa mai creasca poate o sa ii citesc mai mult(mie mia placut mult povestile cand eram mica...si cand am invatat sa citesc, la 6ani le citeam singura si devoram cartile)
Sus In jos
ani10
Oaspete
Oaspete
ani10


Numarul mesajelor : 175
Data de inscriere : 06/05/2009

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeDum 17 Mai - 17:25

si eu incerc sa-i citesc ziua cate o poveste dar naomi nu are rabdare si incepe sa rasfoiasca ea carticica cu povesti.....ce sa-i fac ...totusi este mica.....knd va creste sper sa ma asculte :fsfg:
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeDum 17 Mai - 17:28

si eu ii citesc lui david si e tare atent. nu intelege el inca, dar se distreaza cand avem ora de citit. noi citim mai dupa amiaza, pentru ca am incercat seara inainte de culcare, dar el adoarme la piept asa ca nu reuseam...
Sus In jos
ani10
Oaspete
Oaspete
ani10


Numarul mesajelor : 175
Data de inscriere : 06/05/2009

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeDum 17 Mai - 17:38

ce copil cuminte e david......naomi e mai nazbatioasa vrea ea sa puna mana pe carticica...o atreg fm paginile viu colorate..
Sus In jos
andreea
Forumist senior
Forumist senior
andreea


Numarul mesajelor : 1678
Data nasterii : 10/11/1987
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 36

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeLun 18 Mai - 19:22

Asa e si Luca...trage e carti...de tot ce apuca...nai ce lasa pe langa el ca tot farma.....dar nui nimic...asa cresc si ei micutii
Sus In jos
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela


Numarul mesajelor : 2183
Data nasterii : 04/08/1984
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 39

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeLun 18 Mai - 19:34

eu de mici le tineam pe piept si le spuneam povesti!
si asa cuminti stateau
!!!1'si acuma sunt nebune dupa povesti
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeMar 19 Mai - 5:34

Noi ii cantam,, ii spunem poezii,povestile nu prea o intereseaza iar daca mai ararem si vre-o carte langa ea a fugit tot somnul.
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeMar 19 Mai - 6:24

sa stii ca nici david nu adoarme cand citesc, de aia evit sa o fac seara. dar dupa amiza se distreaza tare cand citesc povesti pentru el.
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeMar 19 Mai - 14:22

poi seara niic noi nu citim povesti
seara stingem luminile si adisor ne mai zice cate o poveste
dupamasa citim deobicei
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeMar 19 Mai - 19:20

eu nu i-am citit pana acum,dar astept sa vina cartile....am un finut care la 2 ani stia de Alba- ca- zapada,Scufita Rosie,Peter Pan,si asa mi-era drag de el cand il auzeam..........
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeMar 19 Mai - 19:26

hi hi cred ca e un scump
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela


Numarul mesajelor : 2183
Data nasterii : 04/08/1984
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 39

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeMar 19 Mai - 19:29

asa si cea mare a mea,mereu vrea easa spuna povestea....
dar se mai incurca si asa se mai oftica....
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeMar 19 Mai - 21:48

Alex e mai incantata de cantecele si poezii, tot ce rimeaza, povestile nu prea o incanta. Am incercat sa-i spun capra cu trei iezi, e atenta doar cand ajung la cantecelul caprei in rest pauza.
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 43

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeJoi 21 Mai - 6:08

Nu ii citesc povesti, nu are rabdare, nici nu apuc sa citesc titlul si imi intoarce pagina :jfgd: ...asa ca...inventam povesti :kj:
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeLun 25 Mai - 16:04

in sfarsit,am primit cartea de povesti.I-am citit Scufita Rosie,si a stat cumintica,incepuse sa si rada,dar la sfarsit se intindea sa-mi ia cartea din mana.Azi citim Croitorasul cel viteaz.
Sus In jos
andreea
Forumist senior
Forumist senior
andreea


Numarul mesajelor : 1678
Data nasterii : 10/11/1987
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 36

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeLun 25 Mai - 16:12

ce frumos.....si mie mi-ar place sa ii citesc povesti...acum e mic si nu prea sta...dar cand o sa fie mare nu cred ca o sa stea nici atat...e prea nazdravan si prea nu are stare...nu cred ca o sa-l vad linistit ascultand o poveste cap coada...dar cine stiem...poate se satura de alergat si o sa imi ceara sai citesc o poveste vreodata
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeVin 12 Iun - 20:11

anca2sm a scris:
Alex e mai incantata de cantecele si poezii, tot ce rimeaza, povestile nu prea o incanta. Am incercat sa-i spun capra cu trei iezi, e atenta doar cand ajung la cantecelul caprei in rest pauza.
Mario la fel nu are rabdare
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
flory
Proaspat initiat
Proaspat initiat
flory


Numarul mesajelor : 360
Data nasterii : 21/06/1984
Data de inscriere : 04/06/2009
Varsta : 39

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeLun 15 Iun - 5:17

Eh, cred ca asa sunt cu totii..sa mai creasca olecuta si nu mai scapam de ei cu povestile..;)
Eu ii mai citesc uneori, ma asculta, apoi imi zice sa citim impreuna, eu citesc cu voce tare si el repeta dupa
mine.. 💤
Una dintre intrebarile puse a fost: De ce ploua?
I-am spus ca pamantului ii este sete."Ii este sete?El nu are apa in sticla?"
"Nu are, pe el il uda Doamne Doamne cu stropitoarea, asa cum uzi si tu florile la bunica in gradina.."

💤
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeDum 28 Iun - 20:15

scumpuletul de el ,sunt asa de scumpi cand sunt curiosi intreaba de toate
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
flory
Proaspat initiat
Proaspat initiat
flory


Numarul mesajelor : 360
Data nasterii : 21/06/1984
Data de inscriere : 04/06/2009
Varsta : 39

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeVin 3 Iul - 4:24

nu stiu cum am fost eu cand eram copil, insa ma uit la el si este extraordinar de curios si vrea sa le stie pe toate, sa faca de toate. intr-o zi mi-a spus ca el vrea sa pape mancarica, nu pentru ca ii este foame, ci pentru ca vrea sa fie ca Spiderman, puternic...si imi arata muschiuletii de la brat:"vezi, acum am si eu muschi" :ujrtv: :jjjj:
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 43

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeVin 3 Iul - 6:30

hi, si Nico intreaba de ce ploua..de ce e noapte afara, de ce e soare...si nu mai imi vine in cap acum...si ea zice ca papa sa ajunga la bec si sa creasca mare, ca acu 2 zile era mica si a papat si acum e mare :kj: ...asa se exprima:)
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 35

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeJoi 23 Iul - 23:10

noi nu am trecut ink,la citit povesti,dar nici mult nu mai avem :kj: doar ii cant inainte de culcare."in padurea cu alune" si "nani nani"
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeVin 24 Iul - 16:23

Eu i-amcumparat alexandtrei trei carticele: alba ca zapada, capra cu trei iezi si scufita rosie, toate ilustrate foarte frumos. Am incerca tsa-i citesc cat mai frumos, sa-i explic, ti-ai gasit si cu cine, ea era fascinata de poze si fiecare frunzulita si floricica le comenta , numai la povesti nu era atenta
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena


Numarul mesajelor : 3841
Data nasterii : 01/09/1984
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 39

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeMar 28 Iul - 20:49

vai de mine edy de cand a inceput sa cunoasca toate alea ma inebunit de cap pune tot felul de intrebari ciudate adica nu sunt ciudate el vrea sa stie de ce mami pune pempers si el nu de ce pe mami face pisu jos si el trebuie sa faca din picioare si iam explicat ca fetele au o puta baieti au alta puta radeti voi radeti :kj: da asa a invatat si acuma nu ma mai intreaba si de cate ori pune cate o intrebare ciudata caut sa ii raspund pe intelesul lui intelege si nu ma mai intreaba a doua oara
Sus In jos
http://www.olumeminunata.net/
raluralu
Forumist senior
Forumist senior
raluralu


Numarul mesajelor : 4957
Data nasterii : 21/03/1986
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 38

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeDum 2 Aug - 5:41

povesti citim aproape mereu,si intrebari... :tgshjf: de tot felul.ieri m-a imtrebat cum ajunge pisica sa aiba pui in burta.m-a blocat complet,si am intrebat-o ce crede ea,si mi-a raspuns ca mananca alti pisici nascuti deja,si ii mai naste ea odata.va dati seama...
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena


Numarul mesajelor : 3841
Data nasterii : 01/09/1984
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 39

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeJoi 6 Aug - 21:47

doamne au o imaginatie de nu ne vine sa credem :tgshjf:
Sus In jos
http://www.olumeminunata.net/
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeDum 6 Sept - 0:06

raluralu a scris:
povesti citim aproape mereu,si intrebari... :tgshjf: de tot felul.ieri m-a imtrebat cum ajunge pisica sa aiba pui in burta.m-a blocat complet,si am intrebat-o ce crede ea,si mi-a raspuns ca mananca alti pisici nascuti deja,si ii mai naste ea odata.va dati seama...
:ujrtv: :ujrtv: :ujrtv: :ujrtv: :ujrtv: :ujrtv: :ujrtv: :ujrtv: :ujrtv: vai ce mai distrat raluca :ujrtv: :ujrtv: :ujrtv:
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
raluralu
Forumist senior
Forumist senior
raluralu


Numarul mesajelor : 4957
Data nasterii : 21/03/1986
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 38

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeDum 6 Sept - 0:37

acum incep altele,de exemplu cum a ajuns ea la mine in burtica,si de ce tocmai ea,si nu alt copil :tgshjf:
ma inebuneste,de multe ori nu stiu ce sa-i raspund
aaa,si mai nou,e fascinata de treaba asta cu iadul si raiul,si ma tot intreaba ce face omul dupa ce moare
aude numai tampenii afara si baga repede in cap
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 35

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeMar 6 Oct - 6:31

i-am luat coletia de la adevarul.mai tr sa luam "frumoasa adormita"
Povestile si intrebatile copilariei. P1060586
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeMar 6 Oct - 7:50

si noi am primit toata colectia de ziua lui. sunt foarte frumoase povestile.
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 35

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeMar 6 Oct - 7:57

bravoooo.frumos cadou
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeMar 6 Oct - 8:11

si noua ne-a placut!!!
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeMar 6 Oct - 13:38

HELLP, LE VREAU SI EU PRIMELE 9 NUMERE, CUM ATI FACUT? ??????????????
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 35

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeMar 6 Oct - 21:13

anca2sm a scris:
HELLP, LE VREAU SI EU PRIMELE 9 NUMERE, CUM ATI FACUT? ??????????????
nu are "adevaru" sediu si la voi in oras?
noi la sediu la ei am fost si le-am luat pe toate.
sau le poti comanda de pe site
dak nu reusesti imi spui si ti le iau si si le tr prin posta,dak vrei Povestile si intrebatile copilariei. 296642
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeMier 7 Oct - 0:07

iti trimit PM Povestile si intrebatile copilariei. 225258
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 35

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeMier 7 Oct - 0:32

Povestile si intrebatile copilariei. 487826 Povestile si intrebatile copilariei. 487826 Povestile si intrebatile copilariei. 487826
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeMier 7 Oct - 5:14

si noi le-am cumparat toate odata. soacramea adica ca ea i le-a facut cadou lui david pt ziua lui. dar tot asa, de la adevarul direct.
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeMier 7 Oct - 18:23

daca au sediu la voi.....La noi a fost in oras Caravana Adevarul,dar noi eram plecati Povestile si intrebatile copilariei. 466253
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 35

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeMier 7 Oct - 22:09

mirelutza nu tr decat sa-mi zici si tie le iau eu Povestile si intrebatile copilariei. 296642
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeJoi 8 Oct - 1:35

esti o scumpa,dar mai astept putin;luna asta avem o nunta,in noiembrie e si ziua mea si a sotului,si se va lasa cu cheltuieli,apoi vin sarbatorile,cadouri pentru toti finii....asta e,daca nu am prins atunci momentul,mai asteptam putin.
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 35

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeJoi 8 Oct - 7:40

ok....cand te hotarasti imi zici,si se rezolva cu drag! Povestile si intrebatile copilariei. 296642
si noi avem multe zile de nastere lunile astea ,si o nunta Povestile si intrebatile copilariei. 669990
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeJoi 8 Oct - 8:29

toata lumea are? si la noi octombrie este luna cu cele mai mjulte aniversari.
Sus In jos
elenusa
Forumist senior
Forumist senior
elenusa


Numarul mesajelor : 2162
Data nasterii : 21/02/1978
Data de inscriere : 09/08/2009
Varsta : 46

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeVin 16 Oct - 16:01

Fetelor, eu am doi copiii care ma inebunesc sa le spun povesti....Maria de pe la 2 ani si cateva luni sata nemiscata la citit si m-ar pune sa-i citesc intr-una.(inainte ii placea doar sa-i povestesc sau citem carticele mici si colorate)
Desi Alexandru e mare si stie sa citeasca,tot mai mult ii place sa ma asculte pe mine....profita si de faptul ca Maria e mica si ei trebuie sa-i citesc.Va rog sa ma credeti ca in fiecare seara avem ritualul nostru:ne imbracam in pijamale,ne spalam pe dinti,spunem rugaciunea si apoi in pat la citit povesti...
Bine ca eu sunt foarte bucuroasa ca le plac povestile...doar ca uneori ma epuizeaza....
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeSam 17 Oct - 7:52

e super ritualul vostru. asa sper sa fac si eu cand va avea david rabdare. ca acum eu citesc si el dupa cateva minute face ture... :ujrtv: nu-l tine mult deocamdata.
Sus In jos
elenusa
Forumist senior
Forumist senior
elenusa


Numarul mesajelor : 2162
Data nasterii : 21/02/1978
Data de inscriere : 09/08/2009
Varsta : 46

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeDum 18 Oct - 22:09

Da,Mirela,David e prea mic sa stea linistit la citit,dar trebuie sa-l obisnuiesti cu cartile,chiar si pentru a se uita la poze.Asa ii inspiri dragostea pentru carti si apoi pentru citit.... Povestile si intrebatile copilariei. 296642
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeLun 19 Oct - 4:51

asta facem zilnic. dar nu-l tine decat cateva minute. de aia spuneam. se distreaza daca citesc pe voci si este putin atent, dupa care o taie... :ujrtv:
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 35

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeLun 19 Oct - 5:54

pai se plictiseste mititelu.are el alte treburi mai importante de facut Povestile si intrebatile copilariei. 914738
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitimeLun 19 Oct - 6:05

cred ca da. astept sa mai creasca si atunci va fi mai bine.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Povestile si intrebatile copilariei. Empty
MesajSubiect: Re: Povestile si intrebatile copilariei.   Povestile si intrebatile copilariei. Icon_minitime

Sus In jos
 
Povestile si intrebatile copilariei.
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un forum cu aer de parfum :: totul despre copii-
Mergi direct la: