Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un forum cu aer de parfum


 
AcasaParteneriUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 bona sau cresa?

In jos 
+20
julcsy
piperitza
marinaalexandrescu
stroevivi
Adyna
cami11061988
julica
carmensyta
LAURA
alidascalu
arriel
Noemi
anuta22
mirela1974
bulinuta
andreea
Anca.
gabyy
mami ionela
narcy
24 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
catanicegirl
Moderator
Moderator
catanicegirl


Numarul mesajelor : 13889
Data nasterii : 19/01/1986
Data de inscriere : 17/03/2010
Varsta : 38

bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitimeMar 28 Sept - 3:31

si amira mi-a facut saptamana trecuta de 2 ori intr-o zi pe ea...si acasa nu mai face deloc plang
Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA


Numarul mesajelor : 20393
Data nasterii : 12/02/1979
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 45

bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitimeMar 28 Sept - 3:33

offfffffffff saracuta
Sus In jos
catanicegirl
Moderator
Moderator
catanicegirl


Numarul mesajelor : 13889
Data nasterii : 19/01/1986
Data de inscriere : 17/03/2010
Varsta : 38

bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitimeMar 28 Sept - 3:37

si mi-a zis educatoarea ca a cerut dupa ce a facut,dar nu cred...sigur nu a fost atenta cand a cerut amira oala,nu a auzit-o
Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA


Numarul mesajelor : 20393
Data nasterii : 12/02/1979
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 45

bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitimeMar 28 Sept - 3:43

Mai mult ca sigur
Sus In jos
julcsy
Membru de elita
Membru de elita
julcsy


Numarul mesajelor : 5397
Data nasterii : 29/06/1980
Data de inscriere : 15/06/2009
Varsta : 43

bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitimeMar 28 Sept - 14:51

nu mai are pampers demult si merge singur la baie si face pisu,nu sunt probleme,uneori mai scapa in chilotei dar acum nu s-a dus deloc,educatoarea zice ca nu s-a cerut,a observat ea ca e ud.Eu ma gandesc ca din cauza stresului.asa s-a manifestat.De atunci nu au mai fost probleme dar de plans asa plange dimineata suparata
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitimeMar 28 Sept - 14:53

E nu e bai ca se mai scapa cateodata si al meu cand e concentrat sa faca ceva abia cand nu mai poate fuge la wc si pana sa dee jos chiloteii se mai uda.
Sus In jos
julcsy
Membru de elita
Membru de elita
julcsy


Numarul mesajelor : 5397
Data nasterii : 29/06/1980
Data de inscriere : 15/06/2009
Varsta : 43

bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitimeMar 28 Sept - 14:55

asa este,nici nu-l prea cert din cauza asta,dar acum m-a in grijorat faptul ca era ud tare si mai ales de 3 ori
Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA


Numarul mesajelor : 20393
Data nasterii : 12/02/1979
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 45

bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitimeMar 28 Sept - 22:55

Eu cred ca ele totusi nu au fost atente.O fi spus el saracutul ca face pisu dar nu o fi auzit ele
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitimeMier 29 Sept - 0:29

Laura cred ca ai dreptate iti dai seama la cata harmalaie e in clasa...
Sus In jos
julcsy
Membru de elita
Membru de elita
julcsy


Numarul mesajelor : 5397
Data nasterii : 29/06/1980
Data de inscriere : 15/06/2009
Varsta : 43

bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitimeMier 29 Sept - 14:10

ce nu-mi place aici la gradi ca nu sunt grupe separate sunt toti impreuna,destui de multi copii la un loc dar ce sa fac cam asa e la toate gradinitele de stat
eu sper totusi ca se ocupa de el,il mai intreb asa despre gradi si nu-mi spune de educatoare mai nimic,nu cred ca se poarta urat
stiu ca una dintre educatoare nu-i place una in varsta care am observat si eu ca e mai rigida,mai serioasa nu-i genul care sa-i mai ia in brate cand plang de ex. iar el este foarte sensibil si iubaret si daca n-are cu cine atunci asta e
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitimeMier 29 Sept - 17:32

ce? la noi sunt grupe separate la gradi
Sus In jos
julcsy
Membru de elita
Membru de elita
julcsy


Numarul mesajelor : 5397
Data nasterii : 29/06/1980
Data de inscriere : 15/06/2009
Varsta : 43

bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitimeMier 29 Sept - 17:35

aici nu este.probabil din cauza ca sunt putine locuri la sectia maghiara si de asta
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitimeMier 29 Sept - 17:36

Aha ...
Sus In jos
marinaalexandrescu
Membru Junior
Membru Junior
marinaalexandrescu


Numarul mesajelor : 598
Data nasterii : 06/12/1969
Data de inscriere : 25/05/2009
Varsta : 54

bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitimeSam 16 Oct - 20:10

si eu am avut probleme joi cu Theo , a facut pipi pe ea si de o saptamana plange cand o duc. unde ma laudam ca merge fara probleme , se trezeste singura , acum..... s-a intors total
dar am tot intrebat-o de ce si mi-a zis ca o bate un baiat si doamna nu se uita la ea. si cand a facut joi pipi am intrebat-o de ce ca doar nu mai face de aproape un an , nici macar noaptea si mi-a zis ca i-a zis la doamna ca face pipi si i-a zis sa faca pe ea. acum nu mai stiu ce sa cred , sa fie oare adevarat su a invatat sa minta un pic?
oricum ceva se intampla ca refuza sa mai mearga la gradinita , cand ii zic de copii e prima dar cand e vb sa ramana singura acolo incep urletele. si pana acum fugea singura in clasa si-mi trantea usa in nas sa plec mai repede


ps: nu stiu de ce a aparut postat de 2 ori ca doar nu m-am apucat sa mai scriu o data. am probl cu netul cu calc si cine stie?
pupici la mari si mici
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitimeSam 16 Oct - 23:46

Cred ca nu minte si se intampla ceva la gradi
Sus In jos
marinaalexandrescu
Membru Junior
Membru Junior
marinaalexandrescu


Numarul mesajelor : 598
Data nasterii : 06/12/1969
Data de inscriere : 25/05/2009
Varsta : 54

bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitimeDum 17 Oct - 4:15

probabil , trebuie sa verific sa vd ce.
oricum sunt hotarata sa o schimb la alta gradinita , aici am stat la cateva ore , am facut prin rotatie mamicile ca nu e decat educatoarea si 25 de copii mici. sunt prea multi si ii lasa pe fiecare-n plata Domnului , asa ca... de la anu de cand se face intradevar de gradinita o voi da undeva mai bine
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitimeLun 18 Oct - 2:48

Uneori mai inventeaza ei dar de multe ori zic si adevarul. nici mie nu-mi place una din educatoare, e batrana, Alex e ultima generatie pe care a mai luat-o si apoi iese la pensie. e una de aia care se vede pe ea ca stie sa-i invete si sa-i disciplineze dar cand vine vorba de partea afectiva e le langa. Alex daca o intreb care dintre educatoare o cearta o zicepe ea intotdeauna pe cand de cealalta zice ca a invatat-o sa tina pensolu, creionul bine in manuta, ca nu o cearta. sa zicem ca a mintit o data, de doua ori dar nu tot timpul.
sa nu mai povestesc ca m-am certat din prima zi cu educatoarea aia batrana si cred ca de ciuda ( dar mai ales ) pentru ca nici nu le-am dus nimic se poarta urat cu Alex.
Sus In jos
marinaalexandrescu
Membru Junior
Membru Junior
marinaalexandrescu


Numarul mesajelor : 598
Data nasterii : 06/12/1969
Data de inscriere : 25/05/2009
Varsta : 54

bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitimeMier 20 Oct - 3:50

se prea poate ca si eu am avut ceva discutii la ineput si cred ca se razbuna pe fata acum
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitimeMier 20 Oct - 14:35

Pai nu e normala la cap inseamna.Si eu am avut divergente cu educatoarea fetei dar asta nu a afectat in nici un fel pe copila.
Sus In jos
marinaalexandrescu
Membru Junior
Membru Junior
marinaalexandrescu


Numarul mesajelor : 598
Data nasterii : 06/12/1969
Data de inscriere : 25/05/2009
Varsta : 54

bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitimeMier 20 Oct - 21:43

nu mais tiu ce sa zic, azi noapte a facut Theo febra 39 .38 asa am dus-o toata noaptea sunt capie de nesomn si de grija , am vb cu pediatra care culmea azi nu e aici dar mi-a zis ca asa se manifesta viroza si cam vre-o 3 zile o sa fie asa si ca a racit rau ca au tinut-o uda prea mult timpsi cu copii raciti care-i aduce parintii in continuare fara sa-i tina sa-i trateze......adunate audus la dezastrul asta!
Sus In jos
florares-Flori
Membru de elita
Membru de elita
florares-Flori


Numarul mesajelor : 9347
Data nasterii : 13/05/1975
Data de inscriere : 03/10/2009
Varsta : 48

bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitimeJoi 21 Oct - 2:54

asta e cand sunt in colectivitate , mie imi spunea o prietena ca la gradnita cu program prelungit pina la 4 duceau mamicile tratamentul la copii sal dea femeia de servici
Sus In jos
horodincaoana
Banata
Banata
horodincaoana


Numarul mesajelor : 705
Data nasterii : 05/07/1976
Data de inscriere : 12/12/2010
Varsta : 47

bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitimeSam 9 Apr - 17:07

eu am noroc cu mama mea. ea m-a ajutat mereu si nu a fost nevoie sa o duc la cresa. cat despre bona, nu cred ca mi-as permite una.
Sus In jos
Continut sponsorizat





bona sau cresa? - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: bona sau cresa?   bona sau cresa? - Pagina 4 Icon_minitime

Sus In jos
 
bona sau cresa?
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un forum cu aer de parfum :: totul despre copii-
Mergi direct la: