Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un forum cu aer de parfum


 
AcasaParteneriUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Fumatul in timpul sarcinii

In jos 
+28
bruneta_anytza
Floretina.S
julcsy
carmensyta
julica
yoanici
lyvya
LAURA
*DANI
delia_rus84
anajannine
andreea
raluralu
iulia
dragutza2355
gabyy
pupkiss
Anca.
cami11061988
flory
alinazgz
narcy
mirela1974
bulinuta
anuta22
ani10
mami ionela
Noemi
32 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
dragutza2355
Forumist senior
Forumist senior
dragutza2355


Numarul mesajelor : 1231
Data nasterii : 25/04/1984
Data de inscriere : 17/06/2009
Varsta : 40

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 9 Iul - 4:10

ce suparata esti gabyy eu fumez si am fumat si gravida si multumesc lui d-zeu fata e bine
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 9 Iul - 20:40

gabyy a scris:
Mirelo, sa nu crezi k sunt o tipa deaia inraita care trage una dupa alta...5=7 tigari pe zi fumez ..
..si ce e cu urarea asta ciudata din partea ta?...asa mi se pare mie...ciudata...ti-am raspuns ca nu vreau sa ma las...am si eu problemele mele si decat sa le inec in bautura , mai bine trag o pipa :vcbgs:

in ce sens ciudata gaby? chiar nu era nici cea mai mica urma de rautate. m-ai socat acum. scuze daca nu m-am exprimat bine, nu te judecam deloc. si eu as fi fumat daca nu era cu david. deci in nici un caz nu as arunca eu cu vreun cuvant aiurea. in fine nu stiu ce s-a inteles dar nu era nimic aiurea. scuze mai odat.
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeVin 10 Iul - 19:07

mirela1974 a scris:
bravo tie. atunci baga mare!!! spor la fumat pe mai departe. .

asta m-i sa parut ciudat...dar stai linistita ca nu m-am suparat doar dintr-atat :jjjj: numai ca m-i sa parut mesajul mai...altfel...ce urare e asta? n-am mai auzit :kj:
Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeSam 11 Iul - 22:06

eu sunt contra fumatului, nu am fumat niciodata si nici nu ma voi apuca desi fratele meu a incercat sa ma convinga, daca unele mame sunt atat de inconstiente incat pun viata bebelusilor in pericol inca din timpul sarcini este problema lor si nu au decat sa suporte eventualele consecinte
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeMar 14 Iul - 17:09

eu nu am stiut ca sunt gravida cand fumam, apoi m-am lasat ...dar nu brusc.
Sus In jos
raluralu
Forumist senior
Forumist senior
raluralu


Numarul mesajelor : 4957
Data nasterii : 21/03/1986
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 38

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeLun 27 Iul - 21:23

fetelor am citit din urma si partile alea cu ''mame inconstiente care pun viata copiilor in pericol'' mi se par exagerate.cine suntem noi sa spunem ca o mama este inconstienta sau iresponsabila?fiecare mama isi are grije de puiul ei cum stie mai bine.daca unele dintre noi nu fumeaza asta nu inseamna ca sunt mai responsabile decat cele care fumeaza.haideti sa nu fim rele.si..apropoo :vcbgs:
Sus In jos
dragutza2355
Forumist senior
Forumist senior
dragutza2355


Numarul mesajelor : 1231
Data nasterii : 25/04/1984
Data de inscriere : 17/06/2009
Varsta : 40

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeMar 28 Iul - 21:52

ce tare ai fost ralu
Sus In jos
raluralu
Forumist senior
Forumist senior
raluralu


Numarul mesajelor : 4957
Data nasterii : 21/03/1986
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 38

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeMier 29 Iul - 2:56

pai na... :vcbgs: asta cred,asta spun :,vft:
Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeMier 29 Iul - 6:02

pai si normal fiecare spune ce cred indiferent de lauda pe cineva sau critica. Nu trebuie sa ascultam cuvintele cuiva doar cand ne lauda iar in rest sa ne simtim ofensati , ce parere ai de mamele care se drogheaza chiar daca stiu ca fac rau copilului TREBUIE OARE LAUDATE '' asta cred asta spun'' la fel ca tine am dreptul la opinie si nimeni nu ma poate schimba fumatul dauneaza grav sanatati si sarcini scrie si pe pachetele de tigari deci fiecare poate sa-si spuna parerea == parerea mea nu critica mea ca doar D-zeu judeca si critica
Sus In jos
raluralu
Forumist senior
Forumist senior
raluralu


Numarul mesajelor : 4957
Data nasterii : 21/03/1986
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 38

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeMier 29 Iul - 6:28

in primul rand vreau sa zic ca nu''ascultam'',citim cuvintele de lauda sau nu.in al doilea rand nu exista comparatie intre un fumator si un consumator de droguri,daca tigarile sunt legal pe piata,drogurile nu.si nu ma simt ''ofensata ''deloc,pentru ca nu e prima data cond o nefumatoare isi arata frustrarile.eu nu vreau sa schimb opinia nimanui,ba din contra,fumatul e un viciu,si eu recunosc ca il am.in schimb nu consum nici un fel de bautura,nici macar nu gust,si tot nu am nimic impotriva celor care o fac.deci in incheiere,eu nu am cautat dezvoltarea subiectului si nu incurajez fumatul,dar fiecare ni le stim pe ale noastre,numai ca unele recunoastem,altele nu.scuze fetele ca m-am lungit atat.
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeMier 29 Iul - 14:05

se pare ca in curand vor fi scoase in afara legii si tigarile,asa cum sunt drogurile.(asa am auzit la tv)
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeMier 29 Iul - 15:27

:ajdo: :ajdo: :ajdo: CE bine ar fiiiiiiiiiii.
Nu poti merge frate intr-un restaurant, bar, pizzerie ca peste tot se fumeaza, foarte putine sunt localurile unde e interzis, am ajuns sa favorizam viciul si sa nu putem merge unde vrem. Cand avea Alex cateva luni am mers la o pizeerie, era un fum acolo de te inecai de la intrare, noi nefumatorii a trebuit sa stam intr-o alta incapere, micuta despartita de o usa de restul localului, parca eram inchisi in cusca.Asa nervi m-au apucat, nu era normal cine are viciul sa fie inchis in camaruta aia? toti ceilalti trebuie sa sufere pentru ca unii is afuma plamanii si-si fac rau singuri? de ce trebuie sa fiu si eu afectata?
Din partea mea sa le faca un milion pachetul ca nu ma supar
Sus In jos
andreea
Forumist senior
Forumist senior
andreea


Numarul mesajelor : 1678
Data nasterii : 10/11/1987
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 36

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeMier 29 Iul - 15:30

bulinuta a scris:
se pare ca in curand vor fi scoase in afara legii si tigarile,asa cum sunt drogurile.(asa am auzit la tv)
ce bine ar fi...dar cine stie...cu vreo doua saptamani in urma am ascultat o emisiune la radio...si intrau in direct oamenii si ii intrebau daca ar fi de acord sa se legalizeze drogurile usoare(nu stiu exact care intra in aceasta categorie) in Romania, si multi erau de acord
Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeMier 29 Iul - 21:42

daca am jignit pe cineva imi pare rau dar ca oricare alta persoana am si eu dreptul la opinie de exemplu prietena mea pot sa zic cea mai buna fumeaza desi este insarcinata in 6 luni si cu toate ca avem pareri diferite in legatura cu fumatul asta nu ne afecteaza prietenie pentru ca fiecare face ce vrea cu viata lui(eu nu fumez nu am fumat si nici nu voi fuma vreodata)
Sus In jos
raluralu
Forumist senior
Forumist senior
raluralu


Numarul mesajelor : 4957
Data nasterii : 21/03/1986
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 38

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeMier 29 Iul - 22:12

iubita nici eu nu am fumat in timpul sarcinii pentru ca nici nu am putut.ma deranja si fumul,nu asta e problema.acum fumez,dar sper sa ma las daca raman insarcinata din nou,sau cel putin sa nu ma lase bebele,asa cum am patit la prima sarcina.suntem constiente toate ca nu face bine copilului,dar asta nu iseamna ca numai fumatul poate fi o cauza de risc.eu am pierdut o sarcina la 4 lui,cu toate ca nu am fumat,nu am baut cafea,cola,si altele,de alcool nici nu se pune problema,tocmai de asta spun ca responsabilitatea unei mame nu scade sau creste in functie de acest factor.si imi cer scuze daca nu ma fac inteleasa,sau deranjez pe cineva.
Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeMier 29 Iul - 22:25

nu fumatul este un factor ci unul dintre factori iar in privinta sarcini pierdute imi pare rau eu doar mi-am spus parerea nu cer nimanui sa se lase de fumat cred ca si eu sunt inteleasa gresit
Sus In jos
raluralu
Forumist senior
Forumist senior
raluralu


Numarul mesajelor : 4957
Data nasterii : 21/03/1986
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 38

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeMier 29 Iul - 22:48

ok,bine ca macar ne-am inteles pana la urma :tgshjf:
Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 30 Iul - 21:03

da :tgshjf: cum sa numim discutia'' razboi intre o fumatoare si o ne fumatoare'' :kj:
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 30 Iul - 21:30

Ei nici chiar razboi, o discutie in contradictoriu.
Atata timp cat nu se face atac la persoana, nu apar injuraturi si jigniri fiecare e libera sa-si spuna parerea
Sus In jos
anajannine
Forumist senior
Forumist senior
anajannine


Numarul mesajelor : 1171
Data nasterii : 11/07/1983
Data de inscriere : 02/07/2009
Varsta : 40

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 30 Iul - 21:36

sunt de acord cu ralu si eu am patit la fel , dar acum fumez si imi cer voie si afara sa nu deranjez pe cineva :ajdo:
Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 30 Iul - 21:43

am glumit :ujrtv:
Sus In jos
raluralu
Forumist senior
Forumist senior
raluralu


Numarul mesajelor : 4957
Data nasterii : 21/03/1986
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 38

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 30 Iul - 22:48

nici eu nu deranjez persoanele nefumatoare.daca sunt intr=un loc public,asta este,no sa beau cafeaua in fata restaurantului.devina sunt cei care nu amenajaza locuri speciale.aa..si nu e razboi :yuio: :jjjj:
Sus In jos
delia_rus84
Forumist senior
Forumist senior
delia_rus84


Numarul mesajelor : 2116
Data nasterii : 12/10/1984
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 39

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeMar 4 Aug - 1:02

inainte sa raman gravida, fumam mult. cand am aflat ca astept bebe, mi-am aruncet pachetul aproape intreg, apoi dupa ce nu am mai alptat, m-am apucat din nou :vcbgs: dar nu mai fumez asa mult ca inainte
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeMar 4 Aug - 17:13

anca2sm a scris:

Nu poti merge frate intr-un restaurant, bar, pizzerie ca peste tot se fumeaza, foarte putine sunt localurile unde e interzis, am ajuns sa favorizam viciul si sa nu putem merge unde vrem. Cand avea Alex cateva luni am mers la o pizeerie, era un fum acolo de te inecai de la intrare, noi nefumatorii a trebuit sa stam intr-o alta incapere, micuta despartita de o usa de restul localului, parca eram inchisi in cusca.Asa nervi m-au apucat, nu era normal cine are viciul sa fie inchis in camaruta aia? toti ceilalti trebuie sa sufere pentru ca unii is afuma plamanii si-si fac rau singuri? de ce trebuie sa fiu si eu afectata?
Din partea mea sa le faca un milion pachetul ca nu ma supar

sunt fumatoare, dar cand merg intr-un loc sa mananc , nu suport fumul, ori mananc..ori fumez? una din doua...daca vreau sa mananc o pizza, caut un local deschis(afara) si poate sa fumeze toata lumea, nu ma deranjeaza...cu Niko am poposit odata la Poiana Tapului sa mancam la restaurant, inauntru fumau 2 insi la cateva mese mai incolo si tot am fost deranjata de fum...asa e..nu poti nici sa zici nimic, decat sa pleci daca nu-ti convine..
Sus In jos
anajannine
Forumist senior
Forumist senior
anajannine


Numarul mesajelor : 1171
Data nasterii : 11/07/1983
Data de inscriere : 02/07/2009
Varsta : 40

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeMar 4 Aug - 19:32

foarte mare dreptate gaby :ajdo:
Sus In jos
delia_rus84
Forumist senior
Forumist senior
delia_rus84


Numarul mesajelor : 2116
Data nasterii : 12/10/1984
Data de inscriere : 22/05/2009
Varsta : 39

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeMier 5 Aug - 0:33

asa e. char daca suntem fumatoare, sunt momente in care ne deranjeaza si pe noi fumul. eu nu fumez cand cineva mananca la masa cu mine, si ma astept si ceilalti sa faca la fel...dar din pacate nu toate lumea e asa simtita...
Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeMier 5 Aug - 20:34

Fumatul influenteaza sarcina prin doua componente ale fumului de
tigara: monoxidul de carbon si nicotina. Ambele traverseaza fara
probleme bariera reprezentata de placenta, regasindu-se in sangele
fetal la concentratii mai mari decat in sangele matern.Copiii mamelor fumatoare au la nastere o greutate mai mica si, prin
urmare, au mai putine sanse sa scape de infectii si alte afectiuni. De
asemenea, fumatul creste riscul nasterilor premature. S-a constatat o
ingrosare a placentei la fumatoare, cu un risc crescut de placenta
praevia.Apare de asemenea riscul de avort spontan la femeile fumatoare.
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 6 Aug - 4:24

ce discutii interesante! si eu am fost plecata.. :hyfx:
Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 6 Aug - 4:50

nu-i nimic recuperezi acum te asteptam la discutii :jjjj:
Sus In jos
*DANI
Oaspete
Oaspete
*DANI


Numarul mesajelor : 28
Data nasterii : 19/11/1987
Data de inscriere : 24/07/2009
Varsta : 36

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 6 Aug - 16:33

fumez de 6 ani. am o fetita de 4 anisori si vreau sa mai fac un bebe. oare asta ma afecteaza de nu am ramas pana acum?
:vcbgs:
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 6 Aug - 18:18

nu cred ca te afecteaza neaparat tutunul...dar mai bine le reduci pana nu mai fumezi deloc, daca vrei sa ramai...dar poti ramane si chiar daca fumezi...sa nu foie alta problema de sanatate la mijloc
Sus In jos
*DANI
Oaspete
Oaspete
*DANI


Numarul mesajelor : 28
Data nasterii : 19/11/1987
Data de inscriere : 24/07/2009
Varsta : 36

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 6 Aug - 23:19

am incercat de multe ori si nu pot. o saptamana nam fumat si mam apucat iar. nu stiti vreo metoda buna sa ma pot lasa? :tyui:
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeVin 7 Aug - 1:18

Dani,sotul fumeaza?Ca am vazut ca pe pachetele de tigari scrie ca fumatul dauneaza calitatii spermei si scade fertilitatea.


Ultima editare efectuata de catre bulinuta in Vin 7 Aug - 16:12, editata de 1 ori
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeVin 7 Aug - 4:39

asa este. ca sa ramai gravida, problema cu fumatul este la el. ca sa ai o sarcina calumea trebuie sa renunti tu. gandeste-te la bebe, ca-l vrei sanatos. mie alt motiv nu mi-a trebuit ca sa ma las. si m-am lasat cu cateva luni inainte de a ramane gravida ca sa elimin din nicotina. ca dureaza ceva pana se elimina si sa nu se intample cand este bebe in dezvoltare... parerea mea.
Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA


Numarul mesajelor : 20393
Data nasterii : 12/02/1979
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 45

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 20 Aug - 15:05

da si eu stiu ca fumatul dauneaza la barbati, la fertilitate.Noi avem niste prieteni si cand s-au apucat de conceperea lui bebe s-a lasat de fumat(el) si acum bebeul lor are 3 saptamani.Dar nici el nu mai fumeaza.S-a lasat cu totul.Eu zic ca pentru o cauza nobila, merita sa renunti
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 20 Aug - 15:33

sotul meu fumeaza ca un turc. :tgshjf: ,de ce nu m-am gandit sa-i zic ca nu o sa raman insarcinata daca nu se lasa? :ijgr:
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 20 Aug - 15:42

:ujrtv: , POTI SA-I SPUI PT URMATOAREA SARCINA
Sus In jos
raluralu
Forumist senior
Forumist senior
raluralu


Numarul mesajelor : 4957
Data nasterii : 21/03/1986
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 38

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 20 Aug - 15:45

acum e tarziu,ca stie ca a ramas prima data,si n-o mai crede.da eu stiu pe cineva care i-a zis sotului ca daca nu se lasa de fumat o sa faca numai fete,si el isi dorea mult un baiat,asa ca s-a lasat omu. :kj:
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 20 Aug - 18:49

bulinuta a scris:
sotul meu fumeaza ca un turc. :tgshjf: ,de ce nu m-am gandit sa-i zic ca nu o sa raman insarcinata daca nu se lasa? :ijgr:

eu m-am gandit dar degeaba. adica cateva luni pana am ramas gravida le-a rarit. dupa care a inceput din nou cum era inainte. depinde de cat de fumator este. la al meu este singurul lucru in privinta caruia nu reusim sa ne intelegem. se va lasa el cand simte ca poate....daca intelegi tu ceva, ca tentative nu am vazut pana acum. dar sper mai departe...
Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA


Numarul mesajelor : 20393
Data nasterii : 12/02/1979
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 45

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeVin 21 Aug - 0:32

of tigarile astea, fac mult rau si sunt foarte scumpe.Bata-le vina! :kj:
Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeVin 21 Aug - 4:46

asa ca lasati-va de fumat ca nu fac deloc bine
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeVin 21 Aug - 19:25

ar fi usor daca s-ar putea asa. chiar ma bucur tare ca eu am reusit sa ma las asa de repede. adevarul este ca am fumat foarte multi ani, dar totdeauna cand am vrut sa ma las am reusit fara probleme. am tot facut cate un an pauza...nu e bine, dar cred ca e mai bine decat sa nu le lasi deloc. si acum numai vreau deloc sa fumez. mie rau si cadn simt mirosul sau fumul...
Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA


Numarul mesajelor : 20393
Data nasterii : 12/02/1979
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 45

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeVin 21 Aug - 21:08

e mai bine asa Mirela
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeSam 22 Aug - 6:29

stiu ca e mai bine si eu am fost o norocoasa. sper doar sa nu ma apuce iar peste ceva vreme dorul de ele... deocamdata sigur nu sunt curioasa, dar nu spun niciodata" niciodata",nu? ca nu se stie...
Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA


Numarul mesajelor : 20393
Data nasterii : 12/02/1979
Data de inscriere : 01/07/2009
Varsta : 45

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeSam 22 Aug - 15:40

da, asa e
Sus In jos
lyvya
Forumist senior
Forumist senior
lyvya


Numarul mesajelor : 2116
Data nasterii : 11/12/1977
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 46

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeVin 28 Aug - 0:54

Eu nu fumez, dar pot spune ca am vazut un reportaj pe discovery si am ramas uluita de ce malformatii pot iesi copiilor din cauza acestui viciu.
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeDum 6 Sept - 23:52

da si eu cand am vrut sa raman insarcinata mia zis drul sa se lase sotul de fumat
dar nu am reusit sal corup
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
lyvya
Forumist senior
Forumist senior
lyvya


Numarul mesajelor : 2116
Data nasterii : 11/12/1977
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 46

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeLun 7 Sept - 0:45

Noemi, nu e asa dramatic daca fumeaza sotul comparativ cu mama insarcinata.
Sus In jos
yoanici
Forumist senior
Forumist senior
yoanici


Numarul mesajelor : 2025
Data nasterii : 16/11/1977
Data de inscriere : 25/07/2009
Varsta : 46

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeLun 7 Sept - 4:07

Eu fumez de la 17 ani,si de prin luna a 2 de sarcina am reusit sa le las pana nu a mai papat Andrei san,apoi de zapacita ce sunt m-am apucat iarasi.
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitimeLun 7 Sept - 7:39

lyvya a scris:
Noemi, nu e asa dramatic daca fumeaza sotul comparativ cu mama insarcinata.

ca sa fie ok sperma si totul in regula la concepere sa stii ca conteaza foarte mult! din pacate nici eu nu am reusit nimic cu al meu . oricat am incercat.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Fumatul in timpul sarcinii   Fumatul in timpul sarcinii - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Fumatul in timpul sarcinii
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un forum cu aer de parfum :: TOTUL DESPRE CONCEPTIE,SARCINA , NASTERE SI NOU NASCUTI-
Mergi direct la: