Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un forum cu aer de parfum


 
AcasaParteneriUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Intamplari care ne-au taiat respiratia

In jos 
+22
julica
stroevivi
Ramo
catanicegirl
alidascalu
anajannine
yoanici
lyvya
caramica
*DANI
elena
dragutza2355
GeorgianaGog
carmensyta
mirela1974
roxy79
gabyy
andreea
bulinuta
arriel
Noemi
Anca.
26 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeSam 13 Iun - 4:01

HAideti sa povestim intamplari legate de copii si nu numai care ne-au inmuiat picioarele. Voi incepe prin a va povesti eu cateva pe care le-am patit cu Alexandra.
Cand inca stateam la socri aveam patutul la capatul patului.Seara o culcam cand cu capul spre perete cand spre mijlocul camerei in asa fel incat tot timpul sa fie cu fata spre pat sa o vad.Intr-o seara am asezat-o cu capusorul spre camera. PEste noapte m-am trezit, am hranit-o si am culcat-o invers. A doua oara cand m-am trezit am uitat ca i-am schimbat pozitia si cand vreu sa ma uita la ea vad plapumiara pana in marginea patutului ( unde ar fi trebuit sa fie capusorul). Am inghetat, mi s-a oprit inima si cu o ultima putere trag plapumiara si vad ca acolo ii erau piciorusele si atunci imi aduc aminte ca ii schimbasem pozitia. Am luat-o in brate, m-am asezat pe pat si am plans asa de tare de s-a trezit si sotul si nu stia ce-i baiul. MA speriasem ingrozitor ca si-a tras plapumioara pe fata si a murit.
A doua sperietura groazniac a fost pe la 4 luni. Am lasat-o dormind in camera si am mers in bucatarie sa fac mancare dar intre timp mai veneam sa o vad. La un moment dat intru si o vad cu ochii larg deschisi, cu gura cascata si intoarsa pe spate. A fost a doua oara in viata cand era sa fac infarct. Ce s-a intamplat? Mandra mea tocmai se trezise si casca . Si atunci m-am asezat pe pat sa-mi revin pentru ca tremuram toata.
Alte patanii de astea dar nu asa groaznice au mai fost. Odata am lasat-o pe jos sa se joace si cand am intrat era urcata pe masa, se juca la telefon si cu spatele spre margine. Am intrat incet fara sa fac zgomot sa nu o sperii si am luat-o incet. O data a venit noaptea dupa mine in bucatarie si nu am vazut-o.Am iesit, am inchis usa si cand am ajuns in dormitor fata nu-i in pat, imediat o aud plangand in bucatarie speriata ca am inchis-o acolo.
Multe sperieturi am mai tras cu ea dar primele doua au fost cele mai rele.
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeSam 13 Iun - 23:25

Vai de mine Anca ce de patzanii
cred ca ai fost mereu alba ca peretele
Mai facut sa zambesc cu faza cand ai inchis=o in bucatarie caci mi-am amintit ca asa ceva am patit si eu odata
am mers la mami de pasti acuma anul asta si intram toti si eu eram ocupata sai dau la Adisor parfumul sa o stropeasca pe bunica si pe matusici etc si cand a terminat zic hai Mario hai sa le stropesti si tu si mario nicaieri si mi se parea ca plnage cineva in bloc
cand deschid usa Mario plange in fatza usii in scara
mama ce sperietura am tras,
cum era galagie mare toanta de mine nici nu am auzit ca plange,
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeDum 14 Iun - 4:04

OOOOo, saracutul, cred ca s-a speriat cand s-a vazut singur la usa , bine ca nu a plecat si a asteptat sa-i deschizi.
Sus In jos
arriel
Membru Junior
Membru Junior
arriel


Numarul mesajelor : 965
Data de inscriere : 06/05/2009

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeDum 14 Iun - 20:39

vai fetelor sunt amuzante fazele insa nu cred ca au fost amuzante pentru voi...si eu am patit o faza "tare"cand avea 5 luni am pus-o la noi in pat sa o schimb ca facuse kk si m-am dus in baie sa dau drumul la robinet...si aud o bufnitura...fug repede ...copila pe jos,noroc ca patul e jos si nu a patit nimic dar eu era sa fac infarct...sotului i-am povestit faza cand a implinit 1 an...de atunci,de la 5 luni a inceput sa se tarasca ca pana atunci nu a facut-o si puteam sa o las pe pat...deci mi-a facut 2 surprize,una buna si alta groaznica :jgfg:
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeMar 16 Iun - 19:58

Catalina a cazut din pat si acum cand am fost la munte.Tati era la baie,si eu voiam sa-i fac lapte,ca aveam termosul cu apa calda in camera.La inceput am vrut sa o tin langa mine,dar mi-a rasturnat cutia cu cereale,asa ca am pus-o in pat,si nu stiu dupa ce s-a intins,ca intr-o fractiune de secunda era jos :gfd:
Sus In jos
arriel
Membru Junior
Membru Junior
arriel


Numarul mesajelor : 965
Data de inscriere : 06/05/2009

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeMier 17 Iun - 14:47

ei lasati fetelor ca se mai intampla si lucruri din acestea...
Sus In jos
andreea
Forumist senior
Forumist senior
andreea


Numarul mesajelor : 1678
Data nasterii : 10/11/1987
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 36

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeMier 17 Iun - 15:51

Prin momente de astea cu bebei cred ca trecem toate mamicile. O sa va povestesc si eu 2 intamplari care chiar ca mi-au taiat repiratia.
Avea luca cateva luni, nu multe vreo 3 sau 4 nu stiu sigur si inca il culcam fara pernuta sub capusor.In patut aveam o pernuta mica si usoara, dar cand il puneam pe luca in patut il puneam cu capul mai jos decat pernuta, si intr-o zi a intins manutele cred, a prins pernuta de un colt(asa imi inchipui eu scena ca nu eram atenta la el in momentul ala stiind ca e in siguranta in patut) si si-a tras-o peste fata...cand m-am intors si l-am vazut am sarit dintr-o data si i-am tras-o de pe fata si am cazut ca o leguma pe pat..s-a speriat si sotul de mine ca el nu apucase sa vada bebele cu perna pe fata
A doua intamplare...a fost de la un medicament....ii dadusem siropelul si apoi l-am pus in patut i-am dat sticluta si l-am lasat sa manance ....nu era prima data cand il lasam sa pape singur pentru ca isi tinea sticluta singur avea vreo luni jumatate. si la un moment dat il aud ca vomita...si cum era intin spe spate...can am intrat in dormitor am inlemnit...asa intr-o fractiune de secunda l-am luat si l-am pus pe burta...ca Doamne fereste putea sa se inece...tremurand l-am schimbat si nu m-am linistit inca nici dupa aia...mi-a zis sotul ca eram alba la fata ca varul.
Bine ca ii pazeste Dumnezeu....ca se puteau intampla multe din neatentia noastra
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeMier 17 Iun - 15:57

Noi am tras iar ier io sperietura buna cu alex. Ii place sa se joace cu inelul si verigheta mea. Ieri nu stiu de ce le-a bagat in gurita cand se juca cu tati si cand a dat-o pe spate i-a ajuns in gatisor inelul si s-a inecat . Imediat am ridicat-o, am batut-o pe spate si a vomat. Imi venea sa-i sparg capul la idiotul asta batran ca nu a fost atent la ce face fata. Bineinteles ca el s-a speriat ingrozitor si tremura tot. Daca il inghitea si ajungeam cu ea la spital? nu ne cerceta politia acum pentru neglijenta?
Sus In jos
arriel
Membru Junior
Membru Junior
arriel


Numarul mesajelor : 965
Data de inscriere : 06/05/2009

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeMier 17 Iun - 16:28

vai tu fetelor nu ii dati lucruri mici care sa le poata inghiti nici cand sunteti langa ei...daca il inghitea il gaseai in kk...si niciodata sa nu lasati copilul singur in camera cand mananca :kdf: nu de alta dar poate facem noi infarct ... :kj:
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeMier 17 Iun - 18:53

eu nu am lasat-o niciodata sa manance singurica,chiar daca am vazut ca poate sa-si tina biberonul.
Sus In jos
andreea
Forumist senior
Forumist senior
andreea


Numarul mesajelor : 1678
Data nasterii : 10/11/1987
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 36

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeMier 17 Iun - 20:33

e mult mai intelept bulinuta, eu doar i-am dat de papic lui luca si m-am dus sa ii pun in farfurie mancare si sotului cu gandul sa ma intorc rapid..mai mult a vomitat de la medicament..era o reactie adversa
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeMier 17 Iun - 21:21

Catalina,cand avea vreo 10 zile,a vomat de doua ori in jet puternic,tocmai cand nu eram cu ea in camera.Era mama la mine,facuse mancare si ma chemase sa mananc,si s-a intamplat pana sa ajunga mama la ea in dormitor.Am tras o sperietura atunci,ca muuuult timp nu am mai lasat-o singura in camera.Si acum o iau mai tot timpul dupa mine.
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeVin 3 Iul - 1:12

oooooo Anca din asta inveti
cum sai dai la copil verigheta?cred ca ar fii ultimul lucru pe care ias da sa se joace
ooo bine ca nu ia ramas in gat Doamne Fereste
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeVin 3 Iul - 6:42

prima oara cand am ramas *fara suflare*,,,Niko avea 1 an jumatate, am lasat-o prin curte pt 2 min, nu mai stu ce era asa urgent...si apoi ma duc la ea...ia-o de unde nu-i!!! am intzepenit, primul lucru care mi-a venit in cap a fost sa ma uit la poarta afara...era pe trotuarul celalalt...tranversase strada...statea la poarta unei babute unde mai stateam noi pe strada afara...off...nici nu am schitzat, de teama sa nu fuga spre mine, m-am dus la ea repede si am luat-o in brate..de atunci inchidem poarta cu cheia si pusa sus ..

..alta faza de m-am speriat..de obicei Nico cand se trezeste dimineata ,mai se duce la taicasu in cealalta camera....ma trezesc intr-o dim , vad ca nu mai e in pat langa mine, ma duc peste taicasu si intreb daca Nico e cu el(era intuneric la el in cam)..nu era..asa ca a sarit si el ars din pat..am cautat-o ceva timp prin toata casa, pana am gasit-o jumatate sub pat la ea in camera, dormea :jfgd: eu chioara de somn, nici nu am vazut-o cand m-am ridicat...acum incui si usa de la intrare sa nu cumva sa iasa in curte cu noaptea in cap;))
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeVin 3 Iul - 6:47

bulinuta a scris:
eu nu am lasat-o niciodata sa manance singurica,chiar daca am vazut ca poate sa-si tina biberonul.
eu nici acum la 2 ani si 7 luni nu o las singura cu bibi, il tine si ea si eu si papa laptic, sau daca vrea singurica, sunt langa ea
Sus In jos
roxy79
Oaspete
Oaspete
roxy79


Numarul mesajelor : 37
Data nasterii : 29/12/1979
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 44

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeVin 3 Iul - 18:35

Sunt niste intamplari...doamne...mai ales cans sunt f mici te sperii...Si eu am avut vreo cateva momente cand mi s-au inmuiat picioarele:
- cand avea vreo cateva zile il mai verificam cum doarme. Intr-o seara ma apropii de patut si bb dormea atat de linistit de parca nu mai respira. Am sarit si l-am luat in brate de s-a si speriat saracu copil si a inceput sa planga...da eu ce m-am speriat...aoleu...
- alta data (cred ca avea vreo 4 luni) l-am lasat in dormitor in scoica. Il mai tineam asa ca se juca acolo si nu-l credeam in stare sa se rastoarne. M-am dus pana la bucatarie si aud o bufnitura si plansete. Sa-mi rup gatul alergand pe hol pt ca mi-am dat seama ca se rasturnase si cazuse jos. L-am luat in brate si da-i cu pipaitul sa verific daca e totul in ordine, verifica capul...of, of, of....nu s-a lovit tare...mai mult sperietura..
- si cand mi s-a inecat band cu biberonul pe la 1 luna de l-am tinut de picioare ca nu mai respira si topaiam cu el...doamne...astea faze de infarct..
Au mai fost si altele da nu asa de grave....sper sa nu mai avem .
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeVin 3 Iul - 22:16

Pana acum doar cand mi-a picat din pat la 3-4 luni, cred ca mi s-au dus 10 ani din viata. Noroc ca patul este foarte jos si nu avea cum sa fie foarte rau, dar nu vreti sa stiti cum a fost pana l-am pipait bine si am vazut ca este ok. In rest nu am avut neplaceri. Pana pe la o luna si ceva eu nu am dormit deloc noaptea, ma uitam la el sa respire, dar nu am avut probleme. Biberon nu i-am dat ca suge si acum, dar nu l-as lasa singur sa bea.
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeDum 12 Iul - 23:11

prima sperietura am tras-o cand avea bebe vreo 3 sapt.ii luasem vitaminaD3 si "sabsimplx"pt colici.si le aveam puse in raft una langa alta.l-am pus pe sotu sa ii faca lapticu.k eu il schimbam.si i-am zis sa ii puna si 12 picaturi de "sabsimplex"dar ce credeti?tati a gresit sticluta si in loc de "sabsimplx" a pus vitamina D3.eu nu am vazut.decat dupa ce bause bebe aproape tot lapticu.mama..m-am albit toata la fata,si da-i si sun-o pe dr.dar era vreo 10 seara,iar dr,nu raspundea.am citit imediat prospectu,iar pe prospect scria k in doze excesive poate duce chiar la deces.am crezut k fac infart nu altceva.l-am pazit toata noaptea.de speriata ce eram aveam impresia cate o data k nu mai respira.dar micutul doarmea asa linistit si frumos de nu avea nici o treaba.
a 2-a sperietura am tras-o cand avea vreo 5 luni.il puneam in pat cand dormea k mi se parea mie k doarme mai bn.m-am dus sa imi fac treaba si cand aud o busitura si un plans puternic...doamne,am zis k nu mai ajung la el.el a plans vreo 2 min.dar eu nu m-am putut opri vreo ora.ma uitam la el si plangeam :kj:
intamplari nefericite...dar am trecut cu bn peste ele
Sus In jos
andreea
Forumist senior
Forumist senior
andreea


Numarul mesajelor : 1678
Data nasterii : 10/11/1987
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 36

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeLun 13 Iul - 1:02

vai mititelul......bine ca e in regula acum...dar cu D3 te cred..e foarte periculos si el era mititel..bine ca e in regula.....pupici
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeMar 14 Iul - 23:23

cazaturi din pat a avut si Niko, odata mi-a cazut sub ochii mei sa zicem, m-am intors cu spatele la 1 m de ea si a si cazut, am vazut-o in aer, n-am apucat sa o prind, am mai si prins-o alta data...imediat si pe neasteptate se intorc cand sunt micuti...
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.


Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 44

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeMier 15 Iul - 0:56

Of mai fetelor, trebuie sa fim numai cu ochii pe ei. Azi am zis ca o inchui pe alex intr-o cusca sa nu se mai lovesca. Eram la masa in bucatarie, mancam si ea de pe bancheta a cazut sub masa sub ochii mei. Nici nu stiu cum am ridicat-o. A plans asa de tare ca nici nu putea sa respire, s-a lovit la gurita si la nasuc, e umflata zici ca a batut-o cineva.
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeMier 15 Iul - 6:10

offff,saracuta :jgfg:
Sus In jos
GeorgianaGog
Oaspete
Oaspete



Numarul mesajelor : 228
Data nasterii : 21/04/1988
Data de inscriere : 09/06/2009
Varsta : 36

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeJoi 16 Iul - 17:58

vaii fetelor..
noi nu am avut asa sperieturi mari..defapt nu ma pierd asa repede
si a mea a cazut din pat deseori..chiar si noaptea mai cade cateodata"k nu-i ajunge patul" :ujrtv:
trebuie sa-i fac unul cat camera de mare ei :ujrtv: :ujrtv: :ujrtv:
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy


Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009
Varsta : 44

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeJoi 16 Iul - 23:09

nici eu nu ma sperii imediat...eu sunt cu efect intarziat :kj: ...imi bate inima dupa ce se limpezesc apele,cu cazutul din pat deja ma obisnuisem, nici nu ma mai agitam, stiam ca nu se lovea rau ca era patul ff jos si covor.
Sus In jos
dragutza2355
Forumist senior
Forumist senior
dragutza2355


Numarul mesajelor : 1231
Data nasterii : 25/04/1984
Data de inscriere : 17/06/2009
Varsta : 40

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeDum 19 Iul - 4:46

cazaturi din pat a avut si sara dar cel mai tare m-am speriat cand mi s-a rupt carutul si a cazut cu fata la asfalt. am crezut ca fac infarct. saracuta nici macar o julitura nu a avut. si pe la 3 4 luni i-am dat nurofel si a facut alergie de s-a umplut toata de pete rosii. si in cap si ochi avea. dar au trecut
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena


Numarul mesajelor : 3841
Data nasterii : 01/09/1984
Data de inscriere : 11/06/2009
Varsta : 39

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeJoi 6 Aug - 22:07

of cazaturi din pat am avut si noi numa auzeam noaptea buff si el dormea pe jos fara probleme
cea mai groaznica da groaznica sperietura a fost cand a czut de pe leagan cu mine si cu tacso langa el cat neam ridicat capu si in secunda urmatoare era pe jos a avut un cucuila cap cat un ou am plans cu el in brate doua ore de nu stiam ce sa ii fac
si acum vreo doua saptamani sunt? cand vam zis de placa ca sa ars la mana si acum mai are semn :tgshjf: si nu stiu daca e sperietura sau nu in spital cand am fost cu el anu trecut doamne atata nam plans de cand mama ma facut :def: :def:
Sus In jos
http://www.olumeminunata.net/
*DANI
Oaspete
Oaspete
*DANI


Numarul mesajelor : 28
Data nasterii : 19/11/1987
Data de inscriere : 24/07/2009
Varsta : 36

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeVin 7 Aug - 15:33

si eu am avut multe intanplari nefericite. de ex. am cazut cu ea cu bicicleta. a bagat picioru la roata. neam dus la spital si ia pus atela la picior. eu plangeam intruna si ea imi spunea mereu sa nu mai plang ca o sa se faca bine. :tgshjf: cazaturi nu mai spun cate a avut. eu cred ca nu e vrun copil sa nu aiba vreo cazatura mai zdravana. doar sunt copii nu?
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeSam 8 Aug - 7:44

azi la plimbarica ma uitam sa vad daca vin masini -deci am intors capul 2 secunde- si cand m-am uitat la el, era in picioare in carut, s-a scos sin centurile de siguranta si radea la mine. l-am prins imediat de manuta sa nu sara si l-am luat in brate. m-am speriat de numa....
Sus In jos
caramica
Oaspete
Oaspete
caramica


Numarul mesajelor : 206
Data nasterii : 22/11/1973
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 50

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeSam 8 Aug - 13:30

turtuna de luna trecuta care avea sa ma prinda pe drum cu fetita 🔤 http://www.afluacum.ro/index.php?id=27&offset=72&pictID=4234&nota=0
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeSam 12 Sept - 1:19

vai ce de intamplari aiic
offfff offf
cred ca vati speriat rau
Multumim lui Dzeu ca nu au fost probleme mai grave
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
lyvya
Forumist senior
Forumist senior
lyvya


Numarul mesajelor : 2116
Data nasterii : 11/12/1977
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 46

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeSam 12 Sept - 2:51

A cazut si Ioana de nu mai tin minte dar acum e calita si nu mai lange, se ridica si isi vede de joaca.
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeSam 12 Sept - 18:19

ce sperietura de moarte am tras si eu zilele trecute.....m-am dus pana la baie si bebe era in sufragerie si cand m-am intors l-am gasit cu un cutit in gura Intamplari care ne-au taiat respiratia 98498 vai.....am zis k fac infarct.pana sa ajung la el mi-au tr o mie de lucruri rele prin gand....dak se taia..........dak se impiedik si cadea in cutit...etc.nici nu vreau sa ma mai gandesc.bn k nu a patit nimic
Sus In jos
lyvya
Forumist senior
Forumist senior
lyvya


Numarul mesajelor : 2116
Data nasterii : 11/12/1977
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 46

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeSam 12 Sept - 23:16

e foarte periculos si Ioana are tentative dar sunt f prevazatoare.Placerea ei e sa se urce pe masa din bucatarie.
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeDum 13 Sept - 1:29

si el se catara pe fotoliu si de pe fotoliu pe masa de la calculator Intamplari care ne-au taiat respiratia 562229
Sus In jos
yoanici
Forumist senior
Forumist senior
yoanici


Numarul mesajelor : 2025
Data nasterii : 16/11/1977
Data de inscriere : 25/07/2009
Varsta : 46

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeDum 13 Sept - 4:10

Carmen si Andrei are o pasiune pentru cutite,de cate ori nu mi-a inghetat sangele in vene,vazandu-l cu cutitul in mana,la fel ca si tine daca se impiedica si cade in el,de atunci cutitele sta in raftu de sus unde el nu are acces,dar azi mi-a facut o faza de eram sa cad jos.A intrat in garaj si a dat drumul la polizor si sa apropiat cu fata de el,nu mai nimeream priza sa il scot ca nu am vrut sa strig la el sa nu se sperie si sa se apropie si mai mult,ufff ce spaima am tras.
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeDum 13 Sept - 5:11

aoleuuuu...mama ce sperietura zdavana.saracuta de tine
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeDum 13 Sept - 8:07

cred ca toti au un fix cu cutitele astea. si david il i-a imediat daca nu esti atent.
Sus In jos
yoanici
Forumist senior
Forumist senior
yoanici


Numarul mesajelor : 2025
Data nasterii : 16/11/1977
Data de inscriere : 25/07/2009
Varsta : 46

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeLun 14 Sept - 3:09

Pai asa cred si eu,unde le spunem ca nu este voie cred ca de aceea ii atrage cel mai mult
Sus In jos
anajannine
Forumist senior
Forumist senior
anajannine


Numarul mesajelor : 1171
Data nasterii : 11/07/1983
Data de inscriere : 02/07/2009
Varsta : 40

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeMier 16 Sept - 3:50

musai si eu lam gasit pe dadu cu capu spart la 3 luni era sa fac infart numi explic nici acum cum sia saprt capu saracu era in tarc cel de material
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeMier 16 Sept - 7:53

doamne fereste. sper sa nu se intample ca mie frica sa nu inlemnesc...
Sus In jos
anajannine
Forumist senior
Forumist senior
anajannine


Numarul mesajelor : 1171
Data nasterii : 11/07/1983
Data de inscriere : 02/07/2009
Varsta : 40

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeJoi 17 Sept - 3:16

eu am lesinat Intamplari care ne-au taiat respiratia 573313
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeJoi 17 Sept - 4:29

vai anamaria... Intamplari care ne-au taiat respiratia 225960 Intamplari care ne-au taiat respiratia 339638
Sus In jos
anajannine
Forumist senior
Forumist senior
anajannine


Numarul mesajelor : 1171
Data nasterii : 11/07/1983
Data de inscriere : 02/07/2009
Varsta : 40

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeJoi 17 Sept - 13:22

asa sa nu faceti ca mine fiti tari fetelor fiti tari sa nu va pierdeti cai mai rau Intamplari care ne-au taiat respiratia 296642
Sus In jos
yoanici
Forumist senior
Forumist senior
yoanici


Numarul mesajelor : 2025
Data nasterii : 16/11/1977
Data de inscriere : 25/07/2009
Varsta : 46

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeSam 19 Sept - 4:11

uffff ana maria cred ca ai fost panicata rau daca ai lesinat,si eu cand vad ca andrei cade si se loveste prea tare sau gaseste ceva de joaca periculos ,incremenesc nu alta.
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeSam 19 Sept - 7:14

a picat ieri intre patul nostru de la dormitor si patutul lui. direct cu funduletul in jos. cred ca mi-a luat iar 10 ani din viata... am tremurat si am plans eu jumate de ora...
Sus In jos
anajannine
Forumist senior
Forumist senior
anajannine


Numarul mesajelor : 1171
Data nasterii : 11/07/1983
Data de inscriere : 02/07/2009
Varsta : 40

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeSam 19 Sept - 17:03

ce s afacem mirela cad ca perele pana la 6 ani trebuie sa ne obisnuim si sa fm foare atentiiii!!!!!!!!!!
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeLun 21 Sept - 4:52

nu stiu, dar nu ma pot obisnui cu asta deloc. si ieri in plin centru a picat direct cu fata pe jos. i-a dat drumul la taicasu de mana- ca deja merge sigur si e ambitios cand il apuca- si s-a impiedicat de una din dale care era mai ridicata decat restul. s-a dus ca din pusca direct cu fata pe beton. am crezut ca o i-au razna. s-a umflat si s-a inrosit putin- azi deja nu se mai vede aproape deloc, dar ieri am luato iar pe aratura... daca pana la 6 ani o tine tot asa, eu mor inainte de vreme bine de tot...
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta


Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 45

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeLun 21 Sept - 6:14

Catalina pune intotdeauna mainile in fata cand cade,nu mi-a cazut niciodata in nas.Ea cadea din pat,cand o lasam ziua singura sa doarma.Acum e fetita mare,se da jos din pat si vine dupa mine,nici macar nu mai plange daca nu sunt langa ea cand se trezeste.In patut nu mai vrea sa doarma,ca e prea mic spatiul.
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974


Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 50

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeLun 21 Sept - 6:28

bravo ei. david inca nu isi pune mainile inainte cand cade. din pat se da si el jos ca l-am invatat cum, dar ieri cand mi-a cazut in centru m-am speriat foarte tare. de obicei nici el nu cade asa...
Sus In jos
anajannine
Forumist senior
Forumist senior
anajannine


Numarul mesajelor : 1171
Data nasterii : 11/07/1983
Data de inscriere : 02/07/2009
Varsta : 40

Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitimeMar 22 Sept - 20:31

ce sa facem fetelor sunt ca perele bine ai zis mirela pana la 6 ani o luam razna Intamplari care ne-au taiat respiratia 783266
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intamplari care ne-au taiat respiratia Empty
MesajSubiect: Re: Intamplari care ne-au taiat respiratia   Intamplari care ne-au taiat respiratia Icon_minitime

Sus In jos
 
Intamplari care ne-au taiat respiratia
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un forum cu aer de parfum :: totul despre copii-
Mergi direct la: