Un forum cu aer de parfum
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.

AcasaParteneriCăutareÎnregistrareConectare

Cum ne ingrijim sanii?

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi

Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 40

Cum ne ingrijim sanii? Empty
MesajSubiect: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeDum 28 Iun - 22:32

Pentru inceput, este esential sa cunosti urmatorul fapt: sanii nu sunt un muschi, ci sunt compusi doar dintr-o glanda, plus grasime. Astfel, este imposibil sa intervii in compozitia lor. Daca vrei sa ai sanii fermi, trebuie sa ii ingrijesti zilnic. Iata cele sase reguli de aur pe care trebuie sa le respecti:

1. Trece un jet de apa rece peste piept, dupa fiecare dus. Desi nu este foarte placut, te ajuta sa ai pielea tonifiata si sani care nu se lasa. Daca esti mai indrazneata, poti sa pui intr-o tesatura fina un cub de gheata si sa iti masezi pieptul cu miscari ascendente. Evita baile si dusurile fierbinti, care inmoaie pielea sanilor.

2. Nu iti strange sanii! Evita sa iti incrucisezi bratele pe piept, presandu-ti sanii, nu dormi pe burta, evita sutienele care comprima sanii si nu le purta pe cele care ti-au ramas mici. Daca ai urme pe piele la sfarsitul zilei, atunci cand te dezbraci, este un semn ca sutienul ti-a ramas mic.

3. Stai dreapta! Mentine-ti pozitia corecta a corpului. Daca tii umerii aplecati in fata, iti comprimi sanii, iar daca ii indrepti spre spate, sanii sunt ridicati cu cativa centimetri, cutia toracica este deschisa si muschii bustului muncesc.

4. Nu exagera cu sportul! Nu abuza de sporturile "agresive": aerobic, atletism, cumparaturi... Ele dauneaza sanilor si tesuturilor acestora. Tine minte: cand faci orice sport, trebuie sa porti un sutien special adaptat. Il poti cumpara de la magazinele cu profil sportiv. Nu e prea sexy, dar e indispensabil.

5. Evita expunerile prelungite la soare. Desi esti tentata sa faci topless, mai bine renunta, daca iti iubesti sanii. Urmarea directa a expunerii la soare este deshidratarea pielii, care atrage pierderea elasticitatii acesteia si, implicit, favorizeaza tendinta sanilor de a se lasa.

6. Alege o alimentatie bogata in proteine. In special daca tii dieta. A consuma proteine este cea mai buna cale de a-ti hrani pectoralii si micutii muschi subcutanati, care sustin sanii. Daca nu ai grija de ei, se vor atrofia si nu vor mai putea sustine sanii.

Desi iti spuneam ca sanii nu sunt niste muschi, trebuie sa stii ca exista niste exercitii simple, care ii fac fermi.

Pentru a-ti tonifia pielea

Stai in fata oglinzii si pronunta litera X, largindu-ti surasul la maxim, aproape ca o grimasa. Gatul se crispeaza, si simti cum partea superioara a bustului urca usor. Repeta miscarea de 20 de ori, in cate seturi vrei.

Pentru muschii pectroali

Acestia se afla in spatele masei grase pe care o numim "sani" si au rolul de a-i sustine. Pentru a-i pune la treaba, du mainile in fata si apropie-ti bratele cu palmele una contra alteia. Ridica-le pana deasupra barbiei. Dezlipeste-ti palmele, apropie si departeaza bratele, tinand insa degetele lipite. Repeta de 20 de ori, respirand profund.

Pentru sani si brate ferme

Indoaie mainile in fata pieptului si departeaza coatele, ridicand bratele pe orizontala, pana deasupra pieptului. Strange pumnii. Exercita o presiune in pumni, unul contra altuia. Stai asa 10 secunde, apoi relaxeaza-te. Exerseaza 10 presiuni succesive a pumnilor celor doua maini.
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974

Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 46

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeLun 29 Iun - 2:20

bune sfaturi. unele le si faceam. :jjjj:

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are!
Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

David canta

Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.

Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009
Varsta : 41

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeLun 29 Iun - 5:40

Din ce am citit multe lucruri nu le fac bine: dorm pe burta, icrucisez mainile peste ei, fac baie fierfinte. Dupa 1 an si 8 luni de alaptat nu mai mai pretentia sa fie cum au fost.
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy

Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeLun 29 Iun - 7:16

dorm pe burta, fac dus fierbinte...greu ma dezvat de astea..offf....o sa incerc exercitiile, poate m-i se maresc si mie :kj:

niko 1 decembrie 2006
Cum ne ingrijim sanii? TM2lCum ne ingrijim sanii? 7krJp3
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta

Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeLun 29 Iun - 15:48

si eu dormeam numai pe burta inainte sa raman insarcinata,dar am pierdut acest obicei
Sus In jos
cami11061988
Banata
Banata
cami11061988

Numarul mesajelor : 11842
Data nasterii : 11/06/1988
Data de inscriere : 22/06/2009
Varsta : 32

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeMar 30 Iun - 23:23

Plante pentru mărirea sânilor
Există anumite produse ce au în compoziţie fitoestrogen, un compus pe baza de plante, cu efecte asemanatoare estrogenului, hormonul sexual feminin. Un nivel scăzut de estrogen este „responsabil” pentru sâni mai mici, mai puţin dezvoltaţi. De asemeni, estrogenul influenţează favorabil pielea, care devine mai elastică, strălucitoare, cu aspect catifelat.

Printre aceste produse se enumeră tinctura de mărar, de lemn dulce, de fenicul sau de iederă. Aceste produse nu sunt însă recomandate persoanelor cu tulburări de menstruaţie. Tincturile se pot prepara acasă sau cumpăra de-a gata de la plafar sau farmacii cu produse naturiste.

Acestea pot fi asociate şi cu uleiuri pentru masaj (de mărar, de germeni de grâu), pentru potenţarea efectelor. Masarea sânilor se realizează uşor, cu mişcări circulare, spre exterior, util pentru tonifierea sânilor sau spre interior, având drept efect creşterea în volum a acestora. Astfel dacă optezi pentru prima variantă, roteşte mâna dreaptă în sensul invers acelor de ceasornic şi mâna stângă în sensul acelor de ceasornic. Pentru cea de-a doua variantă, roteşte mâna dreaptă în sensul acelor de ceasornic şi mâna stângă în sensul acelor de ceasornic.

Sânii reprezintă o zonă foarte sensibilă şi trebuie să le acordaţi o îngrijire specială, dacă vreţi să beneficiaţi cât mai mult timp de sâni frumoşi, fermi, senzuali. Greutatea, moştenirea genetică, starea generală de sanatate, vârsta îşi pun amprenta drastic asupra aspectului tău exterior, dar prin adoptarea sfaturilor propuse pentru îngrijire şi înfrumuseţare, poţi întârzia sau contracara efectele neplăcute ale acestora.
Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeMier 1 Iul - 5:28

oare au efect tincturile astea? k maine as merge la plafar :kj:

niko 1 decembrie 2006
Sus In jos
cami11061988
Banata
Banata
cami11061988

Numarul mesajelor : 11842
Data nasterii : 11/06/1988
Data de inscriere : 22/06/2009

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeMier 1 Iul - 5:30

nici nu le-am incercat,asta am gasit scris pe un site f bun,si cred ca merita incercat.eu nu am nevoie,asa ca las la aprecierea ta.pup :jjjj:
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeMier 1 Iul - 7:42

nu stiu daca functioneaza sau nu, dar banuiesc ca nu ai ce pierde. de micsorare nu sunt???

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

David canta

Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeJoi 2 Iul - 1:56

eu nu cred ca ajyta la nimic
am cunoscut pe cineva care a incercat cateva printrewcare si tinctura asta dar nimic
deci nici nu imi bat capul

Cum ne ingrijim sanii? 7iKp8AhCum ne ingrijim sanii? 7iKpp2
Cum ne ingrijim sanii? JMBUfrZCum ne ingrijim sanii? JMBUp2Daisypath Christmas tickers
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeJoi 2 Iul - 6:37

de parca aveai si nevoie noemi.

David canta

Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeSam 18 Iul - 13:11

ei as avea nevoie dar stiu sigur ca nu isi face efectul
asa ca.........nu are rost
musai sa ma multumesc cu cat am :hyfx:

Cum ne ingrijim sanii? JMBUfrZCum ne ingrijim sanii? JMBUp2Daisypath Christmas tickers
Sus In jos
dragutza2355
Forumist senior
Forumist senior
dragutza2355

Numarul mesajelor : 1231
Data nasterii : 25/04/1984
Data de inscriere : 17/06/2009
Varsta : 36

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeSam 18 Iul - 21:59

noemi nu cere pedeapsa de la dzeu :ujrtv: :ujrtv:

Cum ne ingrijim sanii? 331057
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeDum 9 Aug - 0:00

serios daca as stii ca exista ceva in afara de silicoane as incerca
dar ..................

Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeDum 9 Aug - 1:41

ti-as da de la mine daca s-ar putea... ca si eu vreau sa-i micsorez...

David canta

Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeVin 28 Aug - 1:43

ok hai ca vin la Timisoara si imi dai si mie catva :ujrtv:

Sus In jos
pupkiss
Membru Junior
Membru Junior
pupkiss

Numarul mesajelor : 581
Data nasterii : 26/03/1991
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 29

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeJoi 3 Sept - 1:25

dusul rece e sfasietor.... dupa o baita calda.. imi vine sa tip in baieee..... :tyui:
Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA

Numarul mesajelor : 20393
Data nasterii : 12/02/1979
Data de inscriere : 01/07/2009

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeVin 25 Sept - 5:18

da-mi si mie Mirela un pic macar, eu sunt mai aproape ajung mai repede

Cum ne ingrijim sanii? TWYFp2
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeMar 20 Oct - 16:49

Da Iustina asa este
dar sa stii ca e foarte bun dusul rece pt sani
cel fierbinte nu face decat sa inmoaie si sa faca pielea sa se lase

Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeMier 21 Oct - 6:23

am incercat si eu dupa baia fierbinte sa pun dusul /...nu rece...apa calie...dar m-am zbarlit toata de frig...nu mai fac asa ceva Cum ne ingrijim sanii? 914738

niko 1 decembrie 2006
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta

Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeMier 21 Oct - 6:29

Cum ne ingrijim sanii? 150186 Cum ne ingrijim sanii? 150186 te cred.....poate doar vara sa fie calie dar eu cred k nici asa nu as suporta,apai iarna..... Cum ne ingrijim sanii? 6424 Cum ne ingrijim sanii? 6424 Cum ne ingrijim sanii? 6424 Cum ne ingrijim sanii? 6424 Cum ne ingrijim sanii? 6424

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Sus In jos
maximlidia
Banata
Banata
maximlidia

Numarul mesajelor : 9811
Data nasterii : 07/04/1986
Data de inscriere : 12/06/2009
Varsta : 34

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeMier 21 Oct - 14:48

eu mai fac asa..dupa dus imi bag mainile in apa rece si le pun pe sani..e mai usor de suportat..si pt feermitate le mai fac o masca cu ou,iaurt si ulei cu vitaminaE e super..

Lilypie - Personal pictureLilypie
Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeJoi 22 Oct - 16:50

da, suna interesant Lidia, o sa incerc si eu

Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeVin 23 Oct - 5:13

daa.si eu am sa incerc Cum ne ingrijim sanii? 296642

Sus In jos
maximlidia
Banata
Banata
maximlidia

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeVin 23 Oct - 17:16

Cum ne ingrijim sanii? 487826

Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeJoi 7 Ian - 0:58

eu fac la sf fiecarei baite
cu dusul las 5 secunde cald,si 10 rece

Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeJoi 7 Ian - 18:32

Vai,m-a luat cu friguri,Noemi Cum ne ingrijim sanii? 6424

Cum ne ingrijim sanii? I2M0Cum ne ingrijim sanii? I2M0m1
Sus In jos
maximlidia
Banata
Banata
maximlidia

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeJoi 7 Ian - 23:18

Cum ne ingrijim sanii? 150186 mireluta noastra ..o trec fiorii..

Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeJoi 7 Ian - 23:58

si eu mai fac dar nu totdeauna reusesc sa rezist

Sus In jos
maximlidia
Banata
Banata
maximlidia

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeVin 8 Ian - 0:01

aha..asa e laura

Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeVin 19 Mar - 6:57

eu nu am incercat k sigur nu rezist la cat de frigurasa sunt

Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeVin 19 Mar - 16:28

e cam nasol

Sus In jos
ADI
Maestru forumist
Maestru forumist
ADI

Numarul mesajelor : 23149
Data nasterii : 05/03/1984
Data de inscriere : 08/08/2009
Varsta : 36

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeSam 20 Mar - 0:02

@Noemi a scris:
eu fac la sf fiecarei baite
cu dusul las 5 secunde cald,si 10 rece
si eu las la fel cateva secunde si e ok

Cum ne ingrijim sanii? Create-1
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ro
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica

Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeDum 25 Apr - 4:41

@mirela1974 a scris:
bune sfaturi. unele le si faceam. :jjjj:
Ai dreptate,dar asa am invatat si lucruri noi.
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeJoi 10 Iun - 23:39

na k am incercat si eu dar nu mai imi trebuie ha ha ha

Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeDum 13 Iun - 15:46

mortala

Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeDum 13 Iun - 17:11

mortala Carmen! Eu nici nu incerc nu nu

Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeLun 14 Iun - 2:14

e chiar placut fetelor mai ales vara

Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeLun 14 Iun - 4:36

poi astazi cand am ajuns de la plaja cip a facut dus cu apa rece si cand m-am bagat si eu il intreb,bai tu ai facut dus cu apara rece?????? ce?
la care el zice....dar sa nu imi zici k tu facu cu apa calda?
poi normal.chiar fierbinte ha ha ha

Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeMier 16 Iun - 2:22

mama cum rezisti cu apa fierbinte vara? dzeule
ei cu pa rece nu pot face nici eu dus dar la sani fac treaba asta odata la dus cateva secunde e chiar placut

Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica

Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeJoi 17 Iun - 0:48

Eu de obicei folosesc apa medie(calie) fie vara fie iarna.
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeJoi 17 Iun - 1:23

Noemi,dar cum reusesti sa faci doar la sani?Nu se duce apa in jos,pe tot corpul? hm...ca poate doar la sani as rezista si eu ha ha ha

Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeJoi 17 Iun - 1:33

ei se duce normal ca se duce dar eu fac asta stand in vana acoperita cu apa,pana sub sani si asa pica direct in apa

Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeVin 18 Iun - 6:09

Eu nu rezist
Am incercat si eu
Fetelor mie mi se pare ca mi-au mai crescut sanii ce?

Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeVin 18 Iun - 11:56

ooo cum asa?
teai mai ingrasat?caci mie asa mia crescut putin cum m-am ingrasat
sau esti insarcinata? ha ha ha

Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeVin 18 Iun - 16:57

ce tare ai fost mireluca mortala
laurita cum asa????rad

Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeDum 20 Iun - 5:01

vaiiiiiiiiiiii nu ma mai speriati
Asa mi-a spus si Coco, cred ca il strang de gat si i-o tai jos daca sunt.Nu stiu asa mi se pare, sau mi s-or fi umflat inainte de ciclu

Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeVin 9 Iul - 21:17

mortala mortala
pai dak a zis asa inseamna k stie el ce stie rad rad rad
ei dar a trecut ceva de cand ai postat mesajul ne anunta-i dak era ha ha ha

Sus In jos
LAURA
Banata
Banata
LAURA

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeDum 11 Iul - 4:12

Era inainte de ciclu ca mi s-au mai desumflat rad

Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitimeMar 13 Iul - 12:10

na ce pacat plang ce tare dezumflat rad

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Cum ne ingrijim sanii?   Cum ne ingrijim sanii? Icon_minitime

Sus In jos

Cum ne ingrijim sanii?
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un forum cu aer de parfum :: Moda mamicilor si a copilasilor-
Mergi direct la: