Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Un forum cu aer de parfum
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Un forum cu aer de parfum


 
AcasaParteneriUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Nervii copiilor

In jos 
+20
flo09
Adyna
piperitza
lyvya
pupkiss
flory
raluralu
elena
carmensyta
gabbis
iulia
dragutza2355
bulinuta
andreea
mirela1974
Anca.
anuta22
ani10
mami ionela
Noemi
24 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
lyvya
Forumist senior
Forumist senior
lyvya


Numarul mesajelor : 2116
Data nasterii : 11/12/1977
Data de inscriere : 21/08/2009
Varsta : 46

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeLun 31 Aug - 21:00

Ioana e un copil linistit, dar mai are momente in care nu o recunosc.Tipa uneori, da din picioare.asa incat o las singura in camera, plec nu inainte de ai spune ca ma voi intoarce cand se va calma sa putem sa ne intelegem.Si vad ca tine.
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi


Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeLun 2 Noi - 2:15

cocolina a scris:
asa arata bebele meu nervos :ujrtv:
Nervii copiilor - Pagina 2 P1030868
vai cat e de scump
ei cred ca fiecare copil are perioade de astea
si ai mei faceau asa cand erau mici
ii ziceam la Mario fa-te nervos si asa facea si el :ujrtv: :ujrtv: :ujrtv:
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
piperitza
Forumist senior
Forumist senior
piperitza


Numarul mesajelor : 2163
Data nasterii : 22/10/1978
Data de inscriere : 06/10/2009
Varsta : 45

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeMier 4 Noi - 16:02

cosmin e cel rebel ! la mine a functionat dar doar cand eram in casa chestia cu ignoranta.a inceput sa tipe ca vrea nu stiu ce?ok!intai ii spuneam ca nu are voie si de ce, si el continua cu tipete, ii spuneam apoi ca din momentul ala nu mai vorbesc cu el si nu ma intereseaza ce face.si nu il mai bagam in seama deloc.el tipa, se mai fataia pe langa mine ma intreba daca sunt suparata...eu il evitam si uite-asa s-a domolit.acum cand ii spun ca nu mai avem ce discuta, renunta la urlete...o mai tine pe al lui un pic si gata.cand suntem pe afara incerc sa schimb subiectul si sa ii indrept atentia catre altceva: el zice ca vrea ceva eu ii spun uite mami asta e si mai bun..hai sa vedem cum e...sau daca vrea in nu stiu ce ii spun ca ala nu functioneaza prea bine si ca ar trebui sa incerce in altceva...si chiar tine!!
Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia


Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 42

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeLun 9 Noi - 22:18

c-am asa este si micuta mea dar doar cu mine isi permite ca de bunici asculta
Sus In jos
piperitza
Forumist senior
Forumist senior
piperitza


Numarul mesajelor : 2163
Data nasterii : 22/10/1978
Data de inscriere : 06/10/2009
Varsta : 45

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeMar 10 Noi - 6:17

of of of...lasa ca trecem noi si de etapa asta!
Sus In jos
Adyna
Membru de elita
Membru de elita
Adyna


Numarul mesajelor : 13270
Data nasterii : 14/07/1978
Data de inscriere : 18/05/2009
Varsta : 45

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeMar 23 Feb - 1:13

al meu are uneori nervi mai mari ca ai mei..
Sus In jos
https://www.facebook.com/
flo09
Forumist senior
Forumist senior
flo09


Numarul mesajelor : 1303
Data nasterii : 14/04/1975
Data de inscriere : 27/12/2009
Varsta : 49

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeDum 7 Mar - 20:23

trebuie sai fac o poza la fata sa o vedeti cum este cand este nervoasa
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeSam 24 Apr - 17:12

piperitza a scris:
cosmin e cel rebel ! la mine a functionat dar doar cand eram in casa chestia cu ignoranta.a inceput sa tipe ca vrea nu stiu ce?ok!intai ii spuneam ca nu are voie si de ce, si el continua cu tipete, ii spuneam apoi ca din momentul ala nu mai vorbesc cu el si nu ma intereseaza ce face.si nu il mai bagam in seama deloc.el tipa, se mai fataia pe langa mine ma intreba daca sunt suparata...eu il evitam si uite-asa s-a domolit.acum cand ii spun ca nu mai avem ce discuta, renunta la urlete...o mai tine pe al lui un pic si gata.cand suntem pe afara incerc sa schimb subiectul si sa ii indrept atentia catre altceva: el zice ca vrea ceva eu ii spun uite mami asta e si mai bun..hai sa vedem cum e...sau daca vrea in nu stiu ce ii spun ca ala nu functioneaza prea bine si ca ar trebui sa incerce in altceva...si chiar tine!!

Si la mine cel mic,dar asemeni am procedat si eu si a tinut faza.
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeDum 13 Iun - 4:44

am meu nu are nervi mai deloc fericita
Sus In jos
julcsy
Membru de elita
Membru de elita
julcsy


Numarul mesajelor : 5397
Data nasterii : 29/06/1980
Data de inscriere : 15/06/2009
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeVin 18 Iun - 17:05

eu am avut norocul de un copil tare linistit si ascultator,dar acum ca a mai crescut si poate din cauza alintului de catre bunici a devenit mai nervos.Ce ma enerveaza tare mult ca striga,foloseste acleasi ton ca si eu cand il cert,ma enerveaza ca zice nu incontinuu,chiar si atuncai cand ma asculta tot nu zice,parca intentionat rad
dar am vazut copii mult mai rai,care se arunca pe jos,urla din orice sau bat parintii asa ca oricum sunt destul de multumita
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeMier 18 Aug - 3:52

Contextul in care apar aceste crize este dat fie de refuzul adultului, fie de o situatie tensionata, un conflict pe care copilul il resimte intre cererea sau dorinta lui si realitate. Acel "Nu se poate" pe care adultii il spun atunci cand copilul cere o jucarie din magazin, vrea in brate sau cere ceva imposibil in acel moment.

Mamele cer ajutor atunci cand aceste crize de furie devin foarte dese, uneori de mai multe ori pe zi, cand copilul este foarte agitat si ii trebuie foarte mult timp pana se linisteste, cand mama nu gaseste nicio varianta de a-l potoli sau cand este ea insasi foarte afectata, simte rusine fata de cei din jur, neputinta, vinovatie. Ele cer niste sfaturi despre cum sa gestioneze situatia, cum sa-l potoleasca pe cel mic, cum sa previna aceste crize, niste explicatii privind cauzele acestor manifestari, varsta si perioada la care se manifesta, efectele asupra copilului.

De asemenea unele se arata interesate nu doar de modul concret in care sa reactioneze, ci si de intelegerea acestui fenomen. "Ma intelegeam foarte bine cu copilul meu si de la un timp a inceput sa protesteze la orice cerere, sa se opuna, sa tipe daca ii refuz ceva, sa se loveasca". Ele sesizeza ca aceste manifestari coreleaza cu anumite perioade din viata copilului.

Este adevarat ca multi adulti sustin ca cei mici nu au "nervi", ca nu au motive sa se enerveze si atunci nu reusesc sa-si explice ce se intampla. Considera ca este rea-vointa din partea copilului, rasfat sau incapatanare. Unii dintre ei spun ca au oferit copilului tot ce cerea pana cand acest lucru nu a mai fost posibil, iar acum ori de cate ori intervine un refuz sau o limita, copilul face o criza de furie. Ca l-au invatat cu prea multe lucruri, sa-i indeplineasca toate dorintele si ca nu au reusit sa puna niste limite. Li se pare tarziu si se simt stangaci in a incepe "educatia", in a comunica interdictiile si restrictiile si a face fata reactiilor copilului la ele.


Ce se intampla cu copilul?

Primele astfel de manifestari de furie apar atunci cand copilul constata ca indeplinirea imediata a dorintelor lui nu se realizeaza. In interiorul lui apare un conflict pe care nu-l poate gestiona deocamdata pentru ca nu are mecanisme potrivite. Pe de o parte, este o dorinta care apare la suprafata printr-o cerere "Vreau!" si pe de alta parte apare o imposibilitate de satisfacere a ei. Copilul nu ajunge la obiectul dorit, parintele se opune, magazinul este inchis, afara ploaua si nu poate iesi la joaca, alt copil nu-i da jucaria pe care o vrea etc. Conflictul este puternic resimtit si copilul percepe situatia ca pe un esec cu care se lupta pentru a-l transforma in succes. Plansul, tipatul, tavalitul pe jos, lovitul apar atat ca exprimare a suferintei interioare, cat si ca modalitate de a-i indupleca pe cei din jur.


Cum putem evita aceste situatii?

Adultii incearca sa evite atat suferinta si frustrarea copilului, criza in sine, cat si enervarea lor. In privinta frustrarii pe care copilul o traieste, ea este aproape imposibil de evitat pentru ca va trebui sa existe un moment in care copilul sa afle ca nu orice dorinta poate fi satisfacuta imediat. De asemenea, vor trebui sa apara mecanismele prin care el sa suporte frustrarea de orice fel cu care se va confrunta inerent toata viata. Va trebui sa invete sa amane anumite actiuni si sa suporte ca altele ii sunt interzise.


De ce unii copii fac crize de nervi si altii nu?

Unul dintre motive ar fi ca fiecare dintre noi are o capacitate mai mica sau mai mare de a tolera frustrarea. Un altul ar fi reactia adultilor, in cazul in care ei sunt calmi, pot calma copilul mai repede, in cazul in care se enerveaza sau se sperie, le va fi mai dificil sa-l linisteasca pe micut. Sigur ca sunt multe alte motive si asteptam sa ne scrieti experinetele voastre in legatura cu modul in care copiilor li se poate explica ca nu orice se poate oricand vor ei.


Ce e de facut?

In privinta reactiei fata de manifestarea copilului, este important ca adultul sa analizeze putin trairile lui. Unul poate sa se simta intrigat ca un copil poate face un asemenea circ sau taraboi "dintr-un nimic". Altii pot simti mila pentru suferinta micutului si asta ii indeamna sa cedeze si sa-i indeplineasca grabnic dorinta. Daca adultul afla ce simte si ce ii aminteste reactia copilului despre propria copilarie, va gasi un mod de a-l linisti pe cel mic si de a intelege cum ajung copii in astfel de situatii intolerabile pentru psihicul lor fragil.
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 26 Aug - 15:30

carmensyta a scris:
am meu nu are nervi mai deloc fericita
l-am laudat prea mult
are niste nervi acum.......de nu va puteti imagina.aseara mi-a spart un glob din ala cu sclipici in el luat de la bran,nu mai stiu ce nu i-a dat tacsu si si-a varsat nervi pe ala plang
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeVin 27 Aug - 0:35

Daca nu l-ai bagat in seama o sa ii treaca.
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeVin 27 Aug - 16:11

ba l-am bagat in seama cu vreo 2 peste maini rad
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeVin 27 Aug - 20:06

mortala
Sus In jos
julcsy
Membru de elita
Membru de elita
julcsy


Numarul mesajelor : 5397
Data nasterii : 29/06/1980
Data de inscriere : 15/06/2009
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeMar 31 Aug - 3:07

rad rad
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeMar 31 Aug - 3:33

ha ha ha poi ce era sa fac sa-l aplaud?si asa pe el tot l-a bufnit rasul,are ceva timp de cand rade intr-una,eu il cert si el rade la mine
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeMar 31 Aug - 18:18

O la mine nu indrazneste.
Sus In jos
julcsy
Membru de elita
Membru de elita
julcsy


Numarul mesajelor : 5397
Data nasterii : 29/06/1980
Data de inscriere : 15/06/2009
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeMier 1 Sept - 2:40

ce stie saracul de ce te enervezi rad rad
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeMier 1 Sept - 4:20

cam asa ceva rad
al tau e marisor iuliana si stie deja
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 2 Sept - 0:43

Poate ca da varsta isi zice cuvantul.
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta


Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 36

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeVin 3 Sept - 16:58

cea mai tare
Sus In jos
bruneta_anytza
Membru de elita
Membru de elita
bruneta_anytza


Numarul mesajelor : 8388
Data nasterii : 15/09/1984
Data de inscriere : 05/05/2010
Varsta : 39

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 9 Sept - 12:50

fiimea se enerveaza cand nu o las sa faca ceva rau si se pune in funt tipa o data si plange rad dar ii trece
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 9 Sept - 16:16

da asa fac ei la aceasta varsta si daca cedezi mai tarziu vei vedea ce smecheri devin si ce profita de noi.
Sus In jos
bruneta_anytza
Membru de elita
Membru de elita
bruneta_anytza


Numarul mesajelor : 8388
Data nasterii : 15/09/1984
Data de inscriere : 05/05/2010
Varsta : 39

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeVin 10 Sept - 2:43

da asa e iulia da
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeVin 10 Sept - 18:34

Parintii trebuiesc sa gaseasca solutii sa ii depaseasca si sa se lase batuti cei mici.
Sus In jos
printesazabib
Membru de elita
Membru de elita
printesazabib


Numarul mesajelor : 6987
Data nasterii : 03/04/1981
Data de inscriere : 11/02/2011
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeSam 14 Ian - 23:40

ooo...si Luca are personalitate....numai ce vrea el sa fie...daca nu il apuca nervii si tranteste tot ce ii iese in cale si incepe sa planga ha ha ha
ii mai spun ca ma supar si plec...si se calmeaza...dar nu pt mult timp tavalesc
pe sot il asculta dmnezeieste...de mine isi bate cucu mortala mortala
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeDum 15 Ian - 2:35

TE-A PRINS DE "FRAIERA"
Sus In jos
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeDum 15 Ian - 19:57

si fetita mea mai are stari de nervi,dar acum sa mai marit si le are mai rare.
Sus In jos
printesazabib
Membru de elita
Membru de elita
printesazabib


Numarul mesajelor : 6987
Data nasterii : 03/04/1981
Data de inscriere : 11/02/2011
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeDum 15 Ian - 21:34

da iuli...ma vede mai ingaduitoare rad rad
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeDum 15 Ian - 23:24

asa este si la mine dar cu timpul am invatat si eu sa ma pot impune mai mult cum face si Vio
Sus In jos
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeLun 16 Ian - 5:50

am momente si momente cand mai ii ingadui si eu,dar nu mereu rezist.
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeMar 17 Ian - 2:34

stai linistita ca nici eu nu sunt deloc sfanta si ii mai pocnesc
Sus In jos
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeMar 17 Ian - 5:40

nu neaprata o bat,sau sa ii dau vreo palma ca fuge si nu o pot prinde,iar pana o prind imi trece,dar fac altcev,ii iau jucariile preferate,si nu i le mai dau pana nu le meruita,nu o mai las la pc,nu o mai las la tv.
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeMar 17 Ian - 18:20

da pedepse bune la mine functioneaza super
Sus In jos
printesazabib
Membru de elita
Membru de elita
printesazabib


Numarul mesajelor : 6987
Data nasterii : 03/04/1981
Data de inscriere : 11/02/2011
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeMier 18 Ian - 2:36

la mine degeaba ii spun ca plec..zice da si apoi tot aia face rad
cum ma ridic de pe scaun cum se suie el si degeaba ii spun sa stea cuminte ca tot degeaba
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeSam 18 Feb - 8:11

e.. va veni vremea si va asculta
Sus In jos
printesazabib
Membru de elita
Membru de elita
printesazabib


Numarul mesajelor : 6987
Data nasterii : 03/04/1981
Data de inscriere : 11/02/2011
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeSam 18 Feb - 20:41

knd Iuli? la 20 d ani? rad rad
Sus In jos
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22


Numarul mesajelor : 10004
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 36

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeDum 19 Feb - 6:21

asa este fetelor,nu la toti functioneaza si cu pedepse,sper ca dupa ce va veni bebe 2 in viata noastra sa se schimbe,si sa fie mai ascultatoare
Sus In jos
julica
Super Moderator
Super Moderator
julica


Numarul mesajelor : 65516
Data nasterii : 21/10/1980
Data de inscriere : 22/03/2010
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeLun 20 Feb - 16:16

eu zic ca depinde de vointa noastra ca s aputem s aii "strunim".poate ,a vedeti ca un balaur dar sincer am avut o vointa de fier.plangeam pe ascuns cand ii pedepseam dar asa am reusit.nu am copii super cuminti dar zic ca destul de temperati
Sus In jos
printesazabib
Membru de elita
Membru de elita
printesazabib


Numarul mesajelor : 6987
Data nasterii : 03/04/1981
Data de inscriere : 11/02/2011
Varsta : 43

Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitimeLun 20 Feb - 20:17

mai plang si eeu knd il pedepseste sotul...il mai pedepsesc si eu dar mai usor......
Sus In jos
Continut sponsorizat





Nervii copiilor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Nervii copiilor   Nervii copiilor - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Nervii copiilor
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Un forum cu aer de parfum :: TOTUL DESPRE CONCEPTIE,SARCINA , NASTERE SI NOU NASCUTI-
Mergi direct la: