Un forum cu aer de parfum
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.

AcasaParteneriCăutareÎnregistrareConectare

Despre epilat

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22

Numarul mesajelor : 10003
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009
Varsta : 33

Despre epilat - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeMier 27 Mai - 3:47

da asa este fetelor eu una sa stiu ca se spune big la chestiile alea care se zice ca sunt de unica folosinta sau cum or fi ele.care sunt de firme cum ar fi BIG,ASTOR,GILLETTE,ETC.SPER CA ACUM MAITI INTELES CE AM VRUT SA SPUN.

PRINTESA CEA MARE ALEXANDRA
Despre epilat - Pagina 2 2953

PRINTESA CEA MICA ANDREEA
Despre epilat - Pagina 2 2952

Despre epilat - Pagina 2 An1cxKTVM3D0000MTAwMjg4bHwwMDAwMTNkYXxzdW50ZW0gY2FzYXRvcml0aSBkZQ
Despre epilat - Pagina 2 2vccn7sDespre epilat - Pagina 2 5cnb7r
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi

Numarul mesajelor : 72657
Data nasterii : 08/10/1980
Data de inscriere : 24/04/2009
Varsta : 40

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeSam 13 Iun - 22:42

:eda: :eda: :eda: :eda: :eda: :eda: :eda: :eda:
Anuta da despre aia e vorba dar se spune BIC si nu BiG
daca te faci cu ele ia scoiate una si uitate pe el ce scrie
Sus In jos
http://www.olumeminunata.forumgratuit.ronet
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela

Numarul mesajelor : 2183
Data nasterii : 04/08/1984
Data de inscriere : 25/04/2009
Varsta : 36

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeSam 13 Iun - 22:56

haideti mai fetelor,nu mai fiti rautacioase,desi...... :jgdc:
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeSam 13 Iun - 23:13

Poi nu suntem rautacioasa fata
doar am explicat ca Anuta nu a inteles voi c eii explicati de 5 ori
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta

Numarul mesajelor : 11310
Data nasterii : 30/11/1978
Data de inscriere : 07/05/2009
Varsta : 41

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeLun 15 Iun - 20:32

da,mai fetelor,multa lume face greseala asta.De fapt,firma este BIC,si produce,pe langa aparate de ras si brichete,pixuri,creioane,markere(produse de papetarie,in general)
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeLun 15 Iun - 21:20

da asa este Mirela :ajdo:

Despre epilat - Pagina 2 7iKp8AhDespre epilat - Pagina 2 7iKpp2
Despre epilat - Pagina 2 JMBUfrZDespre epilat - Pagina 2 JMBUp2Daisypath Christmas tickers
Sus In jos
flory
Proaspat initiat
Proaspat initiat
flory

Numarul mesajelor : 360
Data nasterii : 21/06/1984
Data de inscriere : 04/06/2009

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeMar 16 Iun - 6:08

offf...epilatul asta. Mie Bic-ul imi face mai mult rau decat bine, asa ca il folosesc doar pentru zona inghinala si subrat, atat, in rest ma iau cu epilatorul, este mai comod, mai putin dureros, creste parul mai rarutz..La ceara nu voi apela niciodata de fricaaa....de durere... :udfs:
Sus In jos
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeDum 21 Iun - 16:06

eee,bun venit in cl;ubul fricoaselor flory,si mie mi-e teama de ceara!!! :bhdy:
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeDum 21 Iun - 16:10

dar cu epilatorul nu doare la fel?
Sus In jos
mami ionela
Forumist senior
Forumist senior
mami ionela

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeDum 21 Iun - 16:11

mie nu mi se pare,daca te doare prea tare te opresti,insa la ceara daca te-ai aoucat sa smulgi,tre sa tragi pana la capat,ca doar nu te poti aopri la mijloc,corect???
Sus In jos
dana73_76
Membru Junior
Membru Junior
dana73_76

Numarul mesajelor : 632
Data nasterii : 01/07/1973
Data de inscriere : 10/05/2009
Varsta : 47

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeDum 21 Iun - 16:14

Cremele depilatoare

Daca te grabesti sa scapi de parul nedorit de pe corp, cremele depilatoare sunt cel mai la indemana instrument. Sunt usor de aplicat si indeparteaza tot parul de la suprafata pielii. Dezavantajul consta in chimicalele pe care le contin, care pot cu usurinta sa irite pielea. Pentru rezultate mai bune udati cu apa calduta potiunea de piele pe care urmeaza sa o depilati. Astfel porii se vor deschide si crema va fi absorvita mai usor.

Niciodata nu lasa crema mai mult decat perioada specificata pe ambalaj. In loc sa o limpezesti direct, mai intai sterge-o de pe piele cu o bucata de material. Testeaza crema pe o mica portiune pentru a vedea reactia pielii tale la ea. Anumite creme decoloreaza pielea sau o pateaza. Daca te iriti dupa aplicare, spala zona cu un sapun antibacterial, iar daca iritatia nu dispare consulta un doctor. Nu aplica niciodata crema daca ai zgarieturi pe piele, inflamatii sau rani.
Sus In jos
dana73_76
Membru Junior
Membru Junior
dana73_76

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeDum 21 Iun - 16:15

Epilarea Braziliana

Epilatul cu ceara si zahar sunt cele mai bune metode de indepartare a parului din zona bikinilor. Aceste metode confera o piele neteda si un rezultat de lunga durata. Parul creste mult mai fin deoarece este smuls din radacaina. In saloanele cosmetice epilatul brazilian inseamna indepartarea parulului din zona inghinala total. Trebuie doar sa te inarmezi cu multa rabdare. Multe din femeile care apeleaza la aceasta metoda pretind ca nu este chiar atat de dureros cum suna.

Epilatul cu zahar este similar celui cu ceara, desi zaharul se foloseste la o temperatura mai scazuta. Pentru ca are tendinta de a se lipi de par si nu de piele, creaza mai putin discomfort. Zaharul cald este aplicat pe piele si apoi indepartat cu ajutorul unor fasii de material. Trebuie foarte multa dexteritate pentru aceasta metoda de epilat, iar cele care au incercat-o sustin ca ceara este totusi mai buna
Sus In jos
dana73_76
Membru Junior
Membru Junior
dana73_76

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeDum 21 Iun - 16:15

Epilarea cu laser

Laserul topeste practic firele de par. Pentru ca este atras de culori inchise, cele cu piele alba si par inchis la culoare beneficieaza de cele mai bune rezultate. Pelea inchisa absoarbe putin din laser ceea ce poate provoca arsuri. Pentru acestea este recomandata o intensitate a laserului mai redusa, dar asa va fi si rezultatul. Nu exista nici o garantie ca epliarea cu laser este definintiva, dar parul va creste de fiecare data mai subtire. Aceasta metoda este si cea mai costisitoare, deci alege cu grija locul in care decizi sa o faci. Cel mai recomandat este la o clinica de specialitate
Sus In jos
dana73_76
Membru Junior
Membru Junior
dana73_76

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeDum 21 Iun - 16:16

Epilatul cu lama

Indepartarea parului de pe corp cu lama este cea mai usoara si ieftina metoda de eplilat. Este eficienta mai ales in zona picioarelor si sub brat. Rezultatele sunt insa de scurta durata. Parul creste din nou dupa doua, trei zile si uneori chiar dupa o zi. Foloseste intotdeauna o lama noua. Umezeste pielea si aplica spuma de ras.

Nu folosi sapun, acesta poate fi prea uscat de cele mai multe ori. Poti sa-l inlocuiesti cu balsamul de par. Parul se rade in directia opusa cresterii lui, iar in zona bikinilor pielea trebuie intinsa cu mana. Clateste pielea si apoi aplica ulei sau crema de corp. Nu te rade fara sa umezesti pielea sau daca aceasta este arsa de soare. Nu folosi un aparat de ras pe care il foloseste si altcineva
Sus In jos
dana73_76
Membru Junior
Membru Junior
dana73_76

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeDum 21 Iun - 16:17

eu pot spune ca sunt o fericita daca dau cu bicul de 2-3 ori pe an pe picioare nu prea am par :ajdo:
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.

Numarul mesajelor : 12163
Data nasterii : 05/10/1979
Data de inscriere : 06/05/2009

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeDum 21 Iun - 20:55

OOOoo dana esti o fericita. Interesanta metoda cu zahar.
Sus In jos
andreea
Forumist senior
Forumist senior
andreea

Numarul mesajelor : 1678
Data nasterii : 10/11/1987

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeLun 22 Iun - 19:08

dana esti norocoasa rau la capitolul asta..ce nas da sa fiu ca tine
multe informatii interesante...multmim

Despre epilat - Pagina 2 M37qyuak

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Sus In jos
dana73_76
Membru Junior
Membru Junior
dana73_76

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeMar 23 Iun - 1:26

pentru putin
Sus In jos
anuta22
Membru de elita
Membru de elita
anuta22

Numarul mesajelor : 10003
Data nasterii : 20/06/1987
Data de inscriere : 30/04/2009

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeMar 23 Iun - 4:30

fetelor eu pe picioare am foarte mult par si cu bigul nu fac fata asa ca ma fac cu epilatorul,subrat ma fac tot cu bigul ca nu suport epilator si la zona intima la fel cu bigul.cu ceara am incercat odata dar sincer nu as mai face prostia.
sunt curioasa cum o fi cu benzile depilatorii,nu le-am folosit niciodata.

PRINTESA CEA MARE ALEXANDRA
Despre epilat - Pagina 2 2953

PRINTESA CEA MICA ANDREEA
Despre epilat - Pagina 2 2952

Despre epilat - Pagina 2 An1cxKTVM3D0000MTAwMjg4bHwwMDAwMTNkYXxzdW50ZW0gY2FzYXRvcml0aSBkZQ
Despre epilat - Pagina 2 2vccn7sDespre epilat - Pagina 2 5cnb7r
Sus In jos
Noemi
Administrator
Administrator
Noemi

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeDum 28 Iun - 22:12

Zona inghinala ramane o parte bine ascunsa a corpului nostru in cea mai mare parte a timpului. Dar asta nu inseamna ca nu are nevoie de o ingrijire speciala. Ba dimpotriva! Un epilat realizat cu maiestrie poate conta uneori chiar mai mult decat o super coafura.

Poate ca nu stii, dar pentru aceasta zona speciala exista mai multe stiluri de epilare. Pana la urma, cu totii fugim de monotonia zilelor si incercam sa gasim tot felul de condimente cu ajutorul carora sa traim experiente noi in fiecare zi.

Asa ca, indiferent ca vrei sa pastrezi zona “pufoasa” intr-o masura mai mare sau mai mica, decizia este a ta. Trebuie doar sa stii cum iti place mai mult.

Atentie insa, pentru ca in fiecare salon cosmeticienele au propriile versiuni asupra stilurilor de epilare. Si deci s-ar putea sa fie nevoie sa explici exact ce vrei daca nu cumva vrei sa te trezesti ca nu mai ai nici macar un singur fir de par ramas!

Cele mai comune stiluri de epilare inghinala sunt:

Epilarea inghinala normala presupune indepartarea firelor de par care depasesc linia bikinilor.

Este bine sa alegi acest stil daca este prima ta epilare sau daca iti doresti doar o “curatare”.

Epilarea inghinala totala depaseste linia bikinilor si poate include si epilarea in partea superioara a zonei pubice pentru un contur mai precis, spre exemplu daca ai fost anterior epilata in stil Brazilian.

Epilarea inghinala french presupune indepartarea parului din toata zona pubica, eventual cu exceptia unei portiuni mici, parul interfesier ramanand neatins.

Daca iti doresti sa ai zona inghinala fina, cu cea mai mare parte a parului indepartat, dar nu vrei sa intervii asupra zonei dintre fese, epilarea inghinala french este cea mai buna solutie pentru tine.

Epilarea inghinala braziliana presupune indepartarea totala a parului din zona inghinala si interfesiera. Uneori, un mic triughi sau o mica banda este lasata in partea din fata.

Epilarea inghinala braziliana este o optiune perfecta daca vrei sa porti bikini tanga sau iti place senzatia de "piele de bebelus”.

Multe femei si chiar barbati opteaza pentru epilarea braziliana pentru ca le place sentimentul rezultat in urma indepartarii totale sau aproape totale a parului din zona intima.

Cum sa te pregatesti pentru epilarea braziliana:

- fa-ti o programare cu cel putin cateva zile inainte sau dupa menstruatie. In aceasta perioada pielea este mai putin sensibila si vei suporta mai usor “agresiunea”.
- exfoliaza usor toata zona bikinilor chiar inainte sa mergi la cosmeticiana folosind apa calduta;
- nu folosi nici un fel de lotiune in zona bikinilor;
- asigura-te ca firele de par sunt suficient de lungi cat sa se prinda de ceara, dar nici prea lungi caci doare mai mult decat e necesar;
- ia o aspirina sau un Tylenol cu 30-45 de minute inainte de programare daca esti ingrijorata in privinta durerii.

Cum sa te ingrijesti dupa epilarea Braziliana:

- nu purta lenjerie stramta in urmatoarele cateva zile;
- incearca sa nu atingi cu mainile zona proaspat epilata deoarece acest lucru poate incuraja aparitia foliculitei;
- recomandabil este sa nu faci baie fierbinte pentru restul zilei in care te-ai epilat;
- nu e indicat sa mergi la solar sau sauna pentru urmatoarele doua zile.

Despre epilat - Pagina 2 7iKp8AhDespre epilat - Pagina 2 7iKpp2
Despre epilat - Pagina 2 JMBUfrZDespre epilat - Pagina 2 JMBUp2Daisypath Christmas tickers
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeLun 29 Iun - 5:52

ce usor e de zis epilare braziliana, cred ca mi-ar trebui anestezie locala ca sa rezist. Imi inchipui ca senzatia e faina, fara nici un fir de par , dar nu, merci, nu rezis de buna voie la asa ceva.
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974

Numarul mesajelor : 24041
Data nasterii : 18/03/1974
Varsta : 46

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeLun 29 Iun - 5:54

anca, eu asa ma epilez de ani de zile si nu mi se pare deloc un chin. nu este o placere,e adevarat, dar nici insuportabil nu e. si pentru 10 minute am dupa aia aproape o luna asa o piele fina...

Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are!
Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

David canta

Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeLun 29 Iun - 6:04

Pe picioare ma epilez si zilnic daca s-ar pune problema, nu simt durerea asa acut, in schimb inginal am incercat si ma urc pe pereti de durere, simt prea tare durerea.Poate ca te-ai obisnuit deja, s-au slabit si radacinile dar eu nu rezist.
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeLun 29 Iun - 6:06

adevarul este ca a fost mai dureros inainte, dar niciodata atat de mult incat sa renunt. si asa de mult imi place asa "cheala". am senzatia de curat tot timpul. cel putin eu. am auzit pareri cum ca se simt golase sau ca la gradinita daca nu au stuful prezent. deci depinde de fiecare.

Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

David canta

Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeLun 29 Iun - 6:12

:ujrtv: auzi la ele, golase.E asa de bine freza cheala sau macar scurt, mai ales acum vara.
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeLun 29 Iun - 6:15

si eu am aceiasi impresie, dar am auzit si alte pareri. apoi nu te poti "kk" in gusturile omului, nu? :ujrtv:

David canta

Sus In jos
gabyy
Forumist senior
Forumist senior
gabyy

Numarul mesajelor : 4101
Data nasterii : 18/04/1980
Data de inscriere : 02/05/2009

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeLun 29 Iun - 7:11

eu ma fac cu bicul...nu suport altceva, ma apuca plansul de durere :ujrtv:

niko 1 decembrie 2006
Despre epilat - Pagina 2 TM2lDespre epilat - Pagina 2 7krJp3
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 2 Iul - 6:45

stii ce-am citit? ca te faci cu biciul :kj: si ma uitam in ce topic am intrat.... :eda: :eda: :eda:

David canta

Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 2 Iul - 13:33

:ujrtv: :ujrtv: :ujrtv:

Ieri m-am defrisat tot ce se putea si am incercat cum ai zis tu Mirela dar :kdf: nu sunt asa viteaza, cred ca de aia am si nascut cu epidurala :kj:
Sus In jos
claudia
Oaspete
Oaspete

Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 20/05/2009

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeVin 3 Iul - 8:59

@anuta22 a scris:
fetelor eu pe picioare am foarte mult par si cu bigul nu fac fata asa ca ma fac cu epilatorul,subrat ma fac tot cu bigul ca nu suport epilator si la zona intima la fel cu bigul.cu ceara am incercat odata dar sincer nu as mai face prostia.
sunt curioasa cum o fi cu benzile depilatorii,nu le-am folosit niciodata.
Tu nu ai inteles ca e BIC ????Am explicat de mii de ori ! si mami ionela a zis,si Noiemi....invata sa vorbesti corect ! Si benzile se numesc: BENZI Epilatoare !!!!

Metoda cu zaharul m-i se pare din epoca de piatra...nu asi incerca !
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeVin 3 Iul - 14:28

Claudia,ti s-a pus pata rau pe Anuta,din cate se pare...Eu cred ca cel mai corect ar fi sa spunem "aparat de ras",avand in vedere ca Bic este un nume de firma,iar pe piata exista aparate si de la alte firme (Astor,Gillette).Cat despre benzi epilatoare/depilatoare,eu folosesc a doua varianta,pentru ca pe produsele pe care le folosesc eu asa scrie:
Despre epilat - Pagina 2 SP_A0144
Despre epilat - Pagina 2 SP_A0145
Despre epilat - Pagina 2 SP_A0147
Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeVin 3 Iul - 14:42

Adevarul e ca nici nu mai stii cum sa spui cand vezi ca unii spun intr-un fel iar pe produse scrie alt fel, cred ca ar trebui sa consultam DEXul inainte de toate.
Sus In jos
bulinuta
Maestru forumist
Maestru forumist
bulinuta

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeVin 3 Iul - 14:51

nu am DEX in casa,dar am cautat online,si se pare ca sunt acceptate ambele forme(o sa ma uit si in DEX cand o sa am ocazia)
Sus In jos
biancutza
Oaspete
Oaspete

Numarul mesajelor : 6
Data nasterii : 13/04/1968
Data de inscriere : 29/06/2009
Varsta : 52

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeLun 6 Iul - 20:46

Este corect si epilare si depilare.
Sus In jos
mirela1974
Maestru forumist
Maestru forumist
mirela1974

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeLun 6 Iul - 20:50

asa este. nu conteaza cum spui, ambele sunt corecte

David canta

Sus In jos
dragutza2355
Forumist senior
Forumist senior
dragutza2355

Numarul mesajelor : 1231
Data nasterii : 25/04/1984
Data de inscriere : 17/06/2009

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeVin 10 Iul - 4:39

eu folosesc ceara pt picioare iar pt ...altele crema

Despre epilat - Pagina 2 331057
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena

Numarul mesajelor : 3841
Data nasterii : 01/09/1984
Data de inscriere : 11/06/2009

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeVin 10 Iul - 20:47

eu ma fac cu crema de la farmec peste tot :kj: :kj: :kj: :kj:

Despre epilat - Pagina 2 As1cvfF0g410000Nzc3NjRkdnwxODBkbHxlZHkgYXJl

Despre epilat - Pagina 2 As1cOHi0g410000MDAwNDQxM2RifDAwMDEyMzVkfGJ1YnU
Sus In jos
http://www.olumeminunata.net/
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta

Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 32

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeSam 11 Iul - 18:18

eu ma fac cu cera,singurik.dar doar pe picioare si axila,prin "alte parti" nu am curaj :kj: :kj: :kj:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia

Numarul mesajelor : 2866
Data nasterii : 25/02/1982
Data de inscriere : 19/06/2009
Varsta : 38

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeVin 24 Iul - 20:24

eu folosesc un aparat de epilat sau depilat ca nu stiu cum sa scriu sa nu va luati si de mine desi nu mi se pare o gresala asa de mare incat sa ne certam intre noi iar in zonele sensibile un aparat de ras singura problema la aparatele de epilat este intradevar faptul ca parul creste sub piele si atunci apelez la penseta

Despre epilat - Pagina 2 C3yiDespre epilat - Pagina 2 PpOhp3
Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeVin 24 Iul - 20:33

:kdf: :kfgb: nu nu fara penseta nu se poate ca doare de dai in turbare

Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeVin 24 Iul - 20:37

epilarea definitiva cica se face cu penseta in a-7-a zi de crestere a firului de par am incercat si eu pe o mica portiune de picior inainte bineinteles m-am ras iar dupa o saptamana pensat si am scapat definitiv de 5cm de par nedorit

Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeVin 24 Iul - 20:38

De ce zici asa? eu mai apelez la ea si e ok, dupa epilator imi mai ramane cate un fir si il trag cu penseta, nu e durere mai mare.
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeVin 24 Iul - 20:44

vai eu si la sprancene imi vine sa urlu dapai in alta parte au au au au :jfhg:

Sus In jos
iulia
Forumist senior
Forumist senior
iulia

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeVin 24 Iul - 20:45

te obisnuiesti :ujrtv:

Sus In jos
Anca.
Banata
Banata
Anca.

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeVin 24 Iul - 20:47

pai la ochi e mai sensibila pielea, si mie uneori imi dau lacrimile
Sus In jos
pupkiss
Membru Junior
Membru Junior
pupkiss

Numarul mesajelor : 581
Data nasterii : 26/03/1991
Data de inscriere : 30/06/2009
Varsta : 29

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeSam 25 Iul - 2:02

sa va zic , knd vad epilatorul ma doare mintea .... macar tine mai mult ,il folosesc pana deasupra de genunchi . iar mai sus crema ... ca plang langa el.
Sus In jos
pupkiss
Membru Junior
Membru Junior
pupkiss

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeSam 25 Iul - 2:04

anca2sm a scris:
Eu mi-am cumparat epilator, cu o investitie nu foarte mare ma epilez acasa la orice ora, nu depind de nimeni. Un lucru foarte important pentru cine nu suporta prea bine durerea e sa nu va epilati in saptamana dinaintea menstruatiei pentru ca atunci durerea se simte mai acut, am citit chestia asta undeva si am experimentat-o si pe mine si e o diferenta destul de mare. Problema mea e ca de la epilator imi cres firele sub piele si nu prea pot sa le scot.

si mie imi mai cresc unele , dar cand nu am ce face le mai scot???

in zona bichinilor cu ce va luati??? :ujrtv:
Sus In jos
carmensyta
Maestru forumist
Maestru forumist
carmensyta

Numarul mesajelor : 33941
Data nasterii : 08/04/1988
Data de inscriere : 13/06/2009
Varsta : 32

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeSam 25 Iul - 2:06

crema sau lama,singura solutie,cu ceara am incercat o data si am zis k mor de durere :kj:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Sus In jos
pupkiss
Membru Junior
Membru Junior
pupkiss

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeSam 25 Iul - 2:08

cu ceara mor , nici nu reusesc sa o indepartez.... :eda:
Sus In jos
elena
Forumist senior
Forumist senior
elena

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitimeSam 25 Iul - 19:24

cu crema ma fac eu peste tot si nu am probleme :kkk:

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Despre epilat   Despre epilat - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos

Despre epilat
Sus 
Pagina 2 din 6Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul